Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kurtka i spodnie z recyklingu? Tak!

spodnie

Kurtka i spodnie z recyklingu? Tak!

Przytulne odpady? Taka idea towarzyszyła legendarnej marce Levi’s podczas tworzenia nowej kolekcji kurtek. W XXI wieku nikogo nie powinien dziwić już fakt, że nasze ubrania mogą zostać zrobione z przetworzonych butelek po napojach. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Amerykański Levi Strauss & Co. zmienia podejście do mody. Styl nadal pozostaje ten sam, ale marka wprowadziła rewolucje w samym systemie produkcji ubrań. Czym Levi’s może się pochwalić w dobie światowego, zrównoważonego rozwoju?

Styl i czyste sumienie

Kurtki puchowe wyprodukowane z odpadów i butelek mogą stać się hitem zimowego sezonu. Urban style według Levi’s miksuje włókno pochodzące z recyklingu i wplata je w  zewnętrzne warstwy kurtek oraz kamizelek. Producent twierdzi, że oprócz ekologicznego aspektu wytwarzania ubrań, dba też o odpowiednie odprowadzanie wilgoci podczas noszenia odzieży.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Jak zapewnia marka historycznych jeansów 501, okrycia wierzchnie mają adaptacyjne właściwości ocieplania i chłodzenia, a ponadto są wyjątkowo trwałe i wodoodporne. Marka wybiera produkcję odzieży z recyklingu, bo taki poliester nie zużywa tyle energii, co materiał  wytworzony od początku. Levi’s ogranicza tym samym swoją zależność od paliw kopalnych.

Levi’s stawia coraz śmielsze kroki ku tworzeniu odzieży pochodzącej ze zrównoważonych materiałów. Marka chce propagować też ideę oszczędzania wody podczas ich produkcji. Kolekcja ubrań WellThread ma symbolizować odpowiedzialne działania Levi’s skierowane ku lepszej przyszłości planety.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

WellThread powstaje w zakładach, które dbają o pracowników, zapewniając im godziwe płace podnoszące jakość ich życia. Levi’s wykorzystuje do produkcji jeansów konopie, które podlewane są wodą z deszczówki. Technologie mają służyć rozszerzeniu kolekcji o dodatkowe ubrania pochodzące z recyklingu. Levi’s nadal produkuje skórzane obuwie. Organizacja PETA nieraz apelowała już do amerykańskiej marki o większą „empatię dla krów i byków”.

Za męską koszulkę z kolekcji WellThread zapłacimy 179 złotych, za męską bluzę z kapturem około 329 złotych, a jeansowa, ekologiczna kurtka dla kobiet kosztuje 579 złotych.

Źródło: levi.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.