Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kwiatowe turbiny wiatrowe – nowy pomysł na energię odnawialną

Kwiatowe turbiny wiatrowe - nowy pomysł na energię odnawialną

Kwiatowe turbiny wiatrowe – nowy pomysł na energię odnawialną

Niewielkie turbiny wiatrowe inspirowane tulipanami mają także inne zalety poza estetyką. Korzyści, które płyną z tego rozwiązania to m.in. zwiększona wydajność i mniejszy hałas w porównaniu do zwykłych wiatraków.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Kwiatowe turbiny wiatrowe

Opatentowana formuła turbiny o pionowej osi obrotu ma zapewniać wydajność na poziomie 15-40% możliwej energii pozyskiwanej z wiatru, w zależności od wielkości urządzenia. Twórcy twierdzą, że kwiatowe turbiny wiatrowe doskonale nadają się do miast i ograniczają ryzyko kolizji z ptakami

Wielkie turbiny wiatrowe stojące blisko siebie zakłócają aerodynamikę, tworząc wiry, dlatego muszą być rozstawione od siebie w stosunkowo dużej odległości. Turbiny kwiatowe wręcz przeciwnie – zyskują na wydajności będąc ustawionymi jedna obok drugiej. Przepływ powietrza między nimi zwiększą całkowitą moc wyjściową turbin ze względu na ich kształt. 

Nowe podejście do energii wiatrowej

Prędkość początkowa wiatru potrzebna do uruchomienia turbiny to ok. 0.7 m/s. Twórcy oferują kwiatowe turbiny wiatrowe w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. Mała (1m) przeznaczona jest do instalacji poza siecią (off-grid), a średnia (3m) może być montowana bezpośrednio na ziemi lub na płaskim dachu. Duża turbina o wielkości 5m o mocy 3-5 kW sprawdzi się na parkingach, obrzeżach pól i w pobliżu dużych firm, jednak jest zbyt duża do zamontowania na dachu.

Dzięki współpracy firmy Flower Turbines ze znanym malarzem i artystą Federico Castelluccio do wyboru istnieje wiele wersji kolorystycznych turbin. Pełną listę wzorów zobaczysz na stronie internetowej.  

zdj. główne – flowerturbines.com/resources/gallery/

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.