Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Solarna przyczepa, czyli mobilny off-grid gdziekolwiek chcesz

przyczepa

Solarna przyczepa, czyli mobilny off-grid gdziekolwiek chcesz

Własne, niezależne od sieci i mobilne źródło energii słonecznej? To możliwe! Solarna przyczepa TRAILER-WATT SOLAR TRAILER 15S została stworzona z myślą o zapotrzebowaniu na energię słoneczną w ekstremalnych warunkach. 

Reklama

Off-grid z przyczepą

Przyczepa francuskiej firmy Ecosun Innovation to propozycja dla tych, którzy potrzebują energii słonecznej w terenie, znajdującym się poza siecią/off-grid. Mobilność paneli fotowoltaicznych jest największą zaletą w tym rozwiązaniu.

Opracowana przez startup przyczepa jest wyposażona w 15 paneli słonecznych o mocy 360 W oraz akumulatory o pojemności 23 kWh. Instalacja posiada wbudowany ekran, który pokazuje m.in. ilość zgromadzonej energii. 

Gdzie zastosować to źródło energii? Na placach budowy, podczas wszelkich wyjazdach w teren, przy systemach pompowania wody – np. w eko rolnictwie oraz wszędzie tam, gdzie potrzeba dostarczenia niezależnej energii. Instalację mocuje się do haka samochodowego, identyczne jak przyczepę. Cały system można podnosić np. za pomocą podnośnika hydraulicznego.

Cała konstrukcja jest wytrzymała i co ważne wyprodukowana z europejskich materiałów i kompozytów. Zobacz, jak wygląda transport i rozkładanie mobilnej instalacji solarnej:

Rozkłada się tak szybko, jak namiot

Może być stosowany na placach budowy, obozach wojskowych i systemach pompowania wody. Całą instalację rozkłada się w ok. 5 minut. Z przyczepy wysuwa się panele fotowoltaiczne, które po rozłożeniu tworzą taką konstrukcję:

Sy4l5qFjKMRKYo1H1uTcABE9L08AfqizRRs8hRzgNBJt3D8B6DeWRbS9lkzdTAR7PDrO7J9NuvQHLtyTzMcorvYPzOTqjoKlaIJQ 83xMaJpY87ohIPIdVS4T soCiIzoMN481sg

Wymiary solarnej przyczepy to 6,76 x 2,19 x 1,1 m. Waga to 1,8 t. Składany maszt, który można podnieść na wysokość 7 m.

Panel słoneczny może osiągnąć moc nominalną 5,4 kW. W systemie znajduje się falownik o mocy znamionowej od 3,5 do 8 kVa. Łączna pojemność wydajnych akumulatorów może osiągnąć nawet 23 kWh.

image

System można podłączyć też do samochodu lub do sieci, jeżeli zajdzie potrzeba uruchomienia zasilania awaryjnego. Francuska firma ma w swojej ofercie także inne, mobilne generatory słoneczne. 

źródło: ecosuninnovations.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.