LEGO z plastiku pochodzącego z recyklingu

LEGO z plastiku pochodzącego z recyklingu

LEGO każdego dnia produkuje ok. 125 milionów elementów. To całkiem dużo, gdy pod uwagę weźmiemy fakt, że borykamy się z problemem nadmiaru plastiku. Firma postanowiła to zmienić i ogłosiła przejście na bardziej przyjazne dla środowiska materiały. 

LEGO bardziej eko

Duńska firma LEGO Group zaprezentowała prototyp nowego klocka z recyklingowanego tworzywa sztucznego, pochodzącego z plastikowych butelek. 150-osobowy zespół firmy szukał odpowiedniej formuły przez ostatnie trzy lata. W tym czasie inżynierowie i naukowcy zajmujący się materiałami przetestowali ponad 250 rodzajów materiałów bazujących na PET, a także setki innych opcji z różnych rodzajów polimerów. 

W rezultacie powstał materiał, który spełnia wymagania dotyczące jakości, bezpieczeństwa, niezawodności i dopasowania do innych elementów. Średnio z jednej plastikowej butelki o pojemności 1 litra można uzyskać 10 klocków LEGO w formacie 2×4.

NC7EMsP9vXG1piP4CKB6 i Hq51dlnBXgwIV4EpKJsZ9i6ZmEgzgiCqRWEfj VVhnCA
źródło: : LEGO Group

Wytrzymałość na lata

Wprowadzenie klocków z nowych surowców do sprzedaży zajmie trochę czasu. Testy i rozwijanie materiału PET potrwa co najmniej rok. Następnie firma zdecyduje, czy przejść do produkcji pilotażowej.

ev sustainability digital ad 300x250 921167513 PL final jun28 1
ev sustainability digital ad 750x200 949073423 PL PL Aug22 final 1

Warto podkreślić, że firma stawia sobie za cel tworzenie produktów, które będą na tyle wytrzymałe, aby towarzyszyć rodzinom przez lata. Ten aspekt był brany pod uwagę przy opracowywaniu materiału. W swoim procesie LEGO wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną technologię, aby połączyć zrecyklingowany PET ze wzmacniającymi dodatkami.

To kolejny krok na drodze zielonej transformacji firmy, która w 2020 roku ogłosiła, że rozpocznie usuwanie plastiku jednorazowego użytku z zestawów. 

Źródło: : LEGO Group, nowymarketing.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.