Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Lewiatan jest eko. Nowy sklep zasili biogazownia

Lewiatan jest eko. Nowy sklep zasili biogazownia

Pod koniec marca w podkieleckim Piekoszowie został otwarty jeden z największych sklepów Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan. Zostały w nim wprowadzone innowacyjne, ekologiczne rozwiązania, takie jak zasilanie w energię elektryczną pochodzącą z biogazowni.

B1
Reklama

W sklepie w Piekoszowie znalazła się ponadto instalacja chłodnicza na glikol, czyli tak zwaną wodę lodową. Takie rozwiązanie pozwoli zoptymalizować koszty utrzymania działu z nabiałami, a także stoiska mięsnego oraz chłodni. Za ogrzewanie sklepu oraz zaopatrzenie w energię elektryczną będzie odpowiadać pobliska biogazownia. – Sklep Lewiatan w Piekoszowie jest jedną z największych placówek Sieci Lewiatan. Tu po raz pierwszy zastosowaliśmy instalacje chłodnicze na glikol oraz wykorzystanie energii z biogazowni. W planach mamy wprowadzenie takich rozwiązań w kolejnych sklepach Lewiatan – mówi Katarzyna Sieradzan, wiceprezes zarządu Spółki Lewiatan Kielce.

Dążenie do zgody z naturą znajdzie też odzwierciedlenie w ofercie sklepu. Znajduje się w nim dział z produktami bio oraz zdrową żywnością.

Reklama

Całkowita powierzchnia sklepu wynosi 1500 mkw., a sprzedażowa – 1000 mkw. Zatrudnienie znalazło w nim 35 osób. Polska Sieć Handlowa Lewiatan obecnie zrzesza około 3209 sklepów, w tym ponad 430 supermarketów.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.