Lidl rozwiewa wątpliwości dotyczące segregacji odpadów

Dzielenie odpadów na poszczególne frakcje, czyli na papier, metal i plastik wcale nie musi być skomplikowane! Sieć sklepów Lidl wprowadza spore ułatwienie dla wszystkich klientów.

Segregacja nie zawsze intuicyjna

Wiemy, że skutkiem niepoprawnej segregacji odpadów jest między innymi niepoddanie ich recyklingowi. Jednak segregacja czasami może sprawiać nam trudność, szczególnie gdy nie wiemy, do jakiego kontenera wyrzucić opakowanie po produkcie. Czy przed wyrzucaniem słoików zrywać etykiety? Czy przed wrzuceniem butelki PET do kontenera na plastik musimy  oddzielać od niej zakrętkę lub zdejmować etykietę ?

Sieć Lidl wychodzi naprzeciw klientom i wprowadza ich w tajniki segregacji. Wystarczy jedynie podążać za etykietą.

Pomocne oznaczenia

Aby ułatwić klientom segregowanie odpadów, Lidl przygotował nowe oznaczenia na opakowaniach marek własnych. Instrukcje zamieszczone są m.in. na artykułach marki Pilos, Pikok, Rzeźnik, Vemondo, Cien, Floralys, Saguaro oraz Grill&Fun.

Wystarczy spojrzeć na ikonę, która zamieszczona jest na produktach Lidla, a segregowanie stanie się proste. Na etykiecie znajdziemy wszystkie informacje potrzebne do efektywnego rozdziału odpadów, czyli instrukcję podpowiadającą, do którego pojemnika mamy wrzucić opakowanie. Zaznaczona jest również informacja, do jakiego kontenera powinniśmy wrzucić pojedyncze części opakowania takie jak np. etykieta (papier) czy zakrętka (plastik).

Nasz wspólny cel!

Pamiętajmy, że recykling odpadów zaczyna się już w naszych domach! Poprawnie przeprowadzona segregacja odpadów pomoże nie tylko zmniejszyć  ich ilość, ale i przyczyni się do ponownego wykorzystania opakowań wyprodukowanych z tworzyw takich jak plastik, szkło czy papier, czyli recyklingu.

Czy segregacja jest trudna? Wyjaśnialiśmy w artykule – sprawdź czy robisz to dobrze i skutecznie.

źródło: informacja prasowa, fot. Pawel Czerwinski/Unsplash