Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Lidl rozwiewa wątpliwości dotyczące segregacji odpadów

segregacja

Lidl rozwiewa wątpliwości dotyczące segregacji odpadów

Dzielenie odpadów na poszczególne frakcje, czyli na papier, metal i plastik wcale nie musi być skomplikowane! Sieć sklepów Lidl wprowadza spore ułatwienie dla wszystkich klientów.

Reklama

Segregacja nie zawsze intuicyjna

Wiemy, że skutkiem niepoprawnej segregacji odpadów jest między innymi niepoddanie ich recyklingowi. Jednak segregacja czasami może sprawiać nam trudność, szczególnie gdy nie wiemy, do jakiego kontenera wyrzucić opakowanie po produkcie. Czy przed wyrzucaniem słoików zrywać etykiety? Czy przed wrzuceniem butelki PET do kontenera na plastik musimy  oddzielać od niej zakrętkę lub zdejmować etykietę ?

Sieć Lidl wychodzi naprzeciw klientom i wprowadza ich w tajniki segregacji. Wystarczy jedynie podążać za etykietą.

Pomocne oznaczenia

Aby ułatwić klientom segregowanie odpadów, Lidl przygotował nowe oznaczenia na opakowaniach marek własnych. Instrukcje zamieszczone są m.in. na artykułach marki Pilos, Pikok, Rzeźnik, Vemondo, Cien, Floralys, Saguaro oraz Grill&Fun.

Wystarczy spojrzeć na ikonę, która zamieszczona jest na produktach Lidla, a segregowanie stanie się proste. Na etykiecie znajdziemy wszystkie informacje potrzebne do efektywnego rozdziału odpadów, czyli instrukcję podpowiadającą, do którego pojemnika mamy wrzucić opakowanie. Zaznaczona jest również informacja, do jakiego kontenera powinniśmy wrzucić pojedyncze części opakowania takie jak np. etykieta (papier) czy zakrętka (plastik).

kSrbGjVdNDwNMdvFaFF2MCnr32 TQDf1jRYUGnMNdNk4lwRZCoTXWlhGp2ORYHCqlXg0DZcc Vcu9hzgoeibicYbYOSOZBaS5jITvNl3nG2cJvg8gD5a96JWnuEAFTdM2CJQUHIi

Nasz wspólny cel!

Pamiętajmy, że recykling odpadów zaczyna się już w naszych domach! Poprawnie przeprowadzona segregacja odpadów pomoże nie tylko zmniejszyć  ich ilość, ale i przyczyni się do ponownego wykorzystania opakowań wyprodukowanych z tworzyw takich jak plastik, szkło czy papier, czyli recyklingu.

Czy segregacja jest trudna? Wyjaśnialiśmy w artykule – sprawdź czy robisz to dobrze i skutecznie.

źródło: informacja prasowa, fot. Pawel Czerwinski/Unsplash

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.