Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Lidl zaczyna sprzedawać i wynajmować auta elektryczne – najtańsze na rynku

Lidl zaczyna sprzedawać i wynajmować auta elektryczne - najtańsze na rynku

Lidl zaczyna sprzedawać i wynajmować auta elektryczne – najtańsze na rynku

Lidl ma już w ofercie nowy samochód elektryczny – to chiński Elaris Finn. Auta można zarówno kupić jak i wypożyczyć – na razie tylko w Niemczech. 

Reklama

Auta elektryczne w Lidlu

Dwudrzwiowy mały samochód ma tylko 2,87 długości, ale jest to pełnoprawny samochód elektryczny o zasięgu do 300 km na jednym ładowaniu i maksymalnej prędkości 115 km/h.

Akumulator o pojemności 32 kWh umożliwia w praktyce pokonanie tylko 200 km, jednak samochód może być przydatny do codziennego użytkowania w mieście. Mały akumulator może zasilić pojazd o wadze max. 1 tony, jednak baterię można naładować całkowicie już w ciągu godziny. 

Cena katalogowa auta to 20 330 euro, co przy oferowanej w Niemczech premii środowiskowej (minus 6000 euro) daje 14 330 euro. Samochód można także wynająć w Lidlu w ramach abonamentu.

Abonament na auto w dyskoncie

Wynajęcie auta przez aplikację Lidla kosztuje 222 euro miesięcznie. Usługa ta dostępna jest tylko w aplikacji Lidl Plus. Tym samym dwudrzwiowy Elaris Finn z Chin staje się najtańszym samochodem elektrycznym na niemieckim rynku. 

Grupa Schwarz, właściciel Lidla i Kauflanda, deklaruje także inne nowe działania na rzecz ochrony klimatu. Zwiększa produkcję energii słonecznej i montuje tysiące nowych instalacji fotowoltaicznych. Od początku roku podatkowego 2022 międzynarodowa grupa korporacyjna pozyskuje całą energię elektryczną ze źródeł odnawialnych.

źródło: bild.de, zdj. główne – elaris.eu

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.