Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wyłączenia instalacji fotowoltaicznej? Columbus prezentuje rozwiązanie

Wyłączenia instalacji fotowoltaicznej

Wyłączenia instalacji fotowoltaicznej? Columbus prezentuje rozwiązanie

Wyłączenia instalacji fotowoltaicznej to częsty problem spowodowany niewydolnością polskich sieci elektroenergetycznych. Columbus Energy, dostawca usług nowoczesnej energetyki, wprowadza PowerHouse – platformę do maksymalizacji oszczędności z instalacji. Innowacyjną funkcją platformy jest Regulator Napięcia instalacji fotowoltaicznej i rozbudowane Centrum Obsługi Klienta.

BANER MOBILEB1
Reklama

Wyłączenia instalacji fotowoltaicznej – jest rozwiązanie?

W Polsce mam już ponad milion prosumentów, a przyłączanie nowych mikroinstalacji fotowoltaicznych wpływa na nasz system elektroenergetyczny. Polskie sieci przesyłowe stają się coraz bardziej przeciążone.

Głównym zadaniem platformy PowerHouse, dostępnej już dla klientów indywidualnych Columbus, jest dostarczanie informacji z zakresu montażu instalacji, a następnie  monitorowanie jej pracy oraz zapewnienie szybkiego kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Przełomową funkcjonalnością platformy ma być Regulator Napięcia, który, jak twierdzi firma, redukuje liczbę wyłączeń instalacji fotowoltaicznej nawet do 90%. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Regulator Napięcia to nowość nie tylko w Columbus, ale na całym rynku fotowoltaicznym. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, stworzyliśmy usługę czysto informatyczną, dzięki której mogą oni korzystać ze swoich instalacji nawet wtedy, gdy napięcie w sieci energetycznej dynamicznie rośnie.

 Aktualnie, w dobie przeciążeń starej i niewydolnej sieci energetycznej, w przypadku zbyt wysokiego napięcia inwerter się wyłącza. Ma to miejsce średnio ponad 200 razy w ciągu roku na każdej instalacji, gdzie prosumenci często nie mają pojęcia, że ich instalacja działa niewydolnie. Nasze autorskie rozwiązanie, opracowane przez znakomity zespół R&D wraz z naszym partnerem – firmą Solis, nie dopuści do wyłączenia inwertera, zapewniając tym samym ciągłość pracy instalacji – mówi Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Twórcy rozwiązania zapewniają, że Regulator Napięcia powinien zredukować liczbę wyłączeń nawet o ponad 90%. Przeliczając to na złotówki, dla klientów z instalacją o mocy 5,5 kWp Regulator Napięcia jest w stanie rocznie zaoszczędzić od 500 do nawet 1000 zł, licząc energię po starych cenach. Biorąc pod uwagę ceny energii, jakie na 2023 roku proponują spółki sprzedaży energii, oszczędność na instalacji może wynieść nawet 3000 zł. 

Wyłączanie instalacji fotowoltaicznej a PowerHouse

Platforma PowerHouse umożliwia także zdalne monitorowanie uzysków z instalacji fotowoltaicznej z dowolnego miejsca na świecie, analizę przepływu energii oraz podgląd podpisanych umów i promocji, a także statusu zrealizowanych usług. Przyspiesza też kontakt z Biurem Obsługi Klienta, dzięki czemu nie trzeba korzystać z infolinii.

Obecnie z platformy PowerHouse mogą skorzystać nowi klienci Columbus, którzy zdecydują się na ofertę z inwerterem Solis. W czwartym kwartale 2022 roku usługa będzie też dostępna dla wszystkich dotychczasowych Klientów posiadających falownik Solis. 

Głównym celem wprowadzenia PowerHouse jest maksymalizacja zysków z instalacji Narzędzie to ma też pomóc zwiększyć autokonsumpcję zielonej energii. Obecnie wdrażamy pierwszy etap usługi, stanowiący zaledwie część oprogramowania software, nad którym nasz zespół pracuje. 

Niebawem, z pewnością jeszcze w trzecim kwartale, zakomunikujemy kolejne rozszerzenia PowerHouse, optymalizujące pracę wszystkich produktów z naszego Ekosystemu (pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do pojazdów elektrycznych). Wszystko po to, aby zapewnić naszym Klientom dostęp do energii, która jest smart – zapewnia Dawid Zieliński. 

źródło: mat. prasowe Columbus

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.