1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nowość dla programu Mój Prąd 4.0. Czym jest HEMS od Columbus Energy?

Mój Prąd 4.0

Nowość dla programu Mój Prąd 4.0. Czym jest HEMS od Columbus Energy?

Columbus wychodzi z nowymi propozycjami dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oprócz oferty spójnej z programem „Mój Prąd 4.0”, spółka wprowadza autorski system zarządzania energią HEMS – PowerHouse. Na czym polega ta technologia?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

„Mój Prąd 4.0” a system zarządzania energią 

Columbus Energy proponuje własne podejście do zmian w branży OZE i przygotowała nowe rozwiązania dla prosumentów. Od 1 kwietnia 2022 roku spółka wdrożyła nową ofertę produktową, uwzględniającą dofinansowanie unijne w ramach programu „Mój Prąd 4.0”. 

W naszej nowej propozycji dla prosumentów dobraliśmy produkty w taki sposób, aby maksymalnie uprościć i zoptymalizować inwestycje w odnawialne źródła energii. Oznacza to, że nasza oferta jest kompatybilna zarówno z naszą ofertą Prąd Jak Powietrze 2.0 ale też z nowym systemem rozliczeń, tzw. net-billingiem, jak i kolejną edycją rządowego wsparcia dla prosumentów, czyli programem „Mój Prąd 4.0”wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

 Oprócz oferty SMART i PRO na fotowoltaikę do 50 kWp, magazyny energii i pomy ciepła, dajemy możliwość rozbudowy instalacji o system BackUp, który zabezpieczy dom nawet do kilku dni, gdy zabraknie prądu w sieci. Równolegle przygotowaliśmy system zarządzania autokonsumpcją w domu, który jest ważny dla operatorów sieci dystrybucyjnychdodaje Zieliński.

Spółka opracowuje też autorski, inteligentny system nadzoru i optymalizacji przepływu energii – PowerHouse. Na czym polega ta technologia?

Czym jest system zarządzania energii HEMS?

HEMS (z ang. Home Energy Management System) to system nadzoru i optymalizacji przepływu energii w domu. Zadaniem systemu jest bieżące monitorowanie urządzeń energetycznych, czyli sprawdzanie ile energii konkretne urządzenie produkuje bądź zużywa w danej chwili, a w konsekwencji optymalizacja zużycia energii. 

System umożliwia prosumentom lepszą kontrolę i pomaga w osiągnięciu najwyższego poziomu efektywności energetycznej. W oparciu o zebrane przez dane, użytkownik może decydować, jak zarządzać domową energią sterując urządzeniem lub źródłem energii wykorzystywanej w urządzeniu. 

Dzięki temu rozwiązaniu, które jest także objęte dofinansowaniem w ramach MP 4.0, prosument ma mieć możliwość wykrycia nieścisłości i odstępstw w funkcjonowaniu swoich urządzeń OZE.

To wielki przełom w historii naszej firmy. Wraz z systemem PowerHouse wkraczamy w zupełnie nowy rozdział Columbus, w którym dajemy właścicielom domów opracowaną przez nas technologię, narzędzie do inteligentnego zarządzania wszystkimi urządzeniami i wytwarzaną energią. 

To specjalny algorytm, uczący się zachowań energetycznych tak, by dostosować zużycie energii do potrzeb domowników, a jego głównym zadaniem jest zwiększenie zysków prosumenta – komentuje Dawid Zieliński.  

Columbus zapowiada, że jest to pierwsza odsłona PowerHouse. Niebawem spółka zakomunikuje kolejne funkcjonalności systemu, dzięki czemu każdy prosument w przyszłości uzyska dostęp do niskoemisyjnego i samowystarczalnego domu, w którym będzie mógł m.in. zdalnie zarządzać swoją energią. 

Chcesz wiedzieć więcej o systemach zarządzania energią HEMS? Zobacz artykuł:

https://swiatoze.pl/hems-czyli-domowy-system-zarzadzania-energia/

źródło: mat. prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.