1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus rozpoczyna współpracę z koncernem naftowym PERN – fotowoltaika zasili 9 baz paliw i ropy

Columbus rozpoczyna współpracę z koncernem naftowym PERN

Columbus rozpoczyna współpracę z koncernem naftowym PERN – fotowoltaika zasili 9 baz paliw i ropy

Największy krajowy operator logistyki naftowej – PERN S.A. skorzysta z usług Columbus Energy w zakresie fotowoltaiki. Pierwszym zadaniem Columbusa jest uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej dla instalacji fotowoltaicznych dla 9 baz paliw i ropy należących do PERN. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Columbus rozpoczyna współpracę z PERN

W wyniku wygranego przetargu, Columbus Energy został partnerem PERN. Columbus przygotuje koncepcję budowy instalacji fotowoltaicznych, które zostaną zamontowane na terenie  9 wytypowanych do tego etapu baz paliw i ropy naftowej.

Naszym głównym zadaniem na obecnym etapie współpracy jest sporządzenie koncepcji budowy instalacji fotowoltaicznej oraz pozyskanie wszelkich wymaganych zgód, pozwoleń i decyzji, niezbędnych do uzyskania warunków przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci elektroenergetycznej. Jest to bardzo złożony proces z uwagi na obowiązujące prawo oraz  wymogi związane z uzyskaniem decyzji środowiskowych  – tłumaczy Sebastian Lorenz, dyrektor sprzedaży obszaru public Columbus Energy S.A. 

Budowa instalacji fotowoltaicznych w obiektach PERN to element projektu „PERN producentem zielonej energii”, realizowanego w ramach Strategii PERN na lata 2021 – 2024. Spółka przeznaczy na ten cel 130 mln zł.

Zielona transformacja koncernu naftowego

Umowa z Columbus Energy obejmuje uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych w 9 lokalizacjach:

  • Baza Adamowo
  • Baza Paliw nr 1 w Koluszkach
  • Baza Paliw nr 2 w Nowej Wsi Wielkiej
  • Baza Paliw nr 9 w Woli Rzędzińskiej
  • Baza Paliw nr 10 w Kawicach
  • Baza Paliw nr 12 w Chruścielu
  • Baza Paliw nr 17 w Baryczy
  • Baza Paliw nr 21 w Dębogórzu
  • Baza Paliw nr 22 w Małaszewiczach

Do końca bieżącego roku PERN zamierza też uruchomić na dachu centrali w Płocku i terenach zielonych wokół budynku instalacje fotowoltaiczne, które będą generowały zieloną energię na potrzeby biurowca. 

Pierwsza instalacja fotowoltaiczna w bazie paliw w Boronowie powstała w 2020 roku i – jak twierdzi PERN – cieszyła się świetnymi wynikami.

źródło i zdj. główne – mat. prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.