Magazyny energii Tesli w kalifornijskim ośrodku narciarskim

Tesla, Powerpack, Tesla Powerpack, battery, batteries, battery storage, energy storage

Coraz więcej krajów i przedsiębiorstw inwestuje w poprawienie efektywności energetycznej. Na uwagę zasługują Stany Zjednoczone, w których popularne są projekty uwzględniające magazyny energii.

Doskonałym przykładem ilustrującym aktualne priorytety w polityce energetycznej amerykańskich regionów jest system magazynowania prądu Tesli, który będzie służył lokalnym mieszkańcom oraz turystom w kalifornijskim ośrodku narciarskim Squaw Valley.

Głównymi inicjatorami powstania magazynów w ośrodku są jego właściciele oraz operator energetyczny Liberty Utilities.

Greg Sorensen, prezes Liberty Utilities, powiedział: „Magazynowanie energii może ułatwić korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Poprawi to niezawodność usług i pomoże zrekompensować zakupy ze źródeł tradycyjnych w okresach dużego zapotrzebowania na energię elektryczną, oszczędzając pieniądze naszych klientów. Propozycja uczestniczenia w projekcie to tylko jeden z elementów większej układanki projektów z sektora energii odnawialnej i magazynowania, które Liberty Utilities analizuje na terenach obsługiwanych”.

Ośrodek narciarski Squaw Valley zapewni grunt pod system akumulatorów, których moc osiągnie 8 MW. Andy Wirth, prezes i dyrektor operacyjny Squaw Valley Alpine Meadows, zapewnił, że: „Praca z dostawcą energii, takim jak Liberty Utilities, przy projekcie, który przyniesie wymierne i długotrwałe korzyści sieci energetycznej i który zasili całą naszą społeczność, jest inspirująca. Projekt ten pomoże także osiągnąć cel, jakim jest całkowite przestawienie naszego ośrodka w 100% na energię ze źródeł odnawialnych”.

Projekt został już przedłożony do zatwierdzenia przez California Public Utilities Commission.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Pierwszy elektryczny Seat za dwa lata

Następny artykuł

Perowskity biją rekordy wydajności. Czy będą kolejne?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,