1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Majówka na łonie natury? To najdłuższa ścieżka widokowa w Polsce!

Majówka na łonie natury? To najdłuższa ścieżka widokowa w Polsce!

Szukasz pomysłu na jednodniową wycieczkę? Chcesz spędzić majówkę aktywnie, na świeżym powietrzu albo wybrać się z rodziną na spacer? Niecałe 90 kilometrów od Krakowa znajdziesz najdłuższą ścieżkę widokową w Polsce. To prawdziwy spacer w koronach drzew.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Brama w Gorce

Około 80 minut jazdy od Krakowa i kilkanaście minut od Nowego Targu – w województwie małopolskim zlokalizowane jest Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne “Brama w Gorce”. To tam możesz odbyć spacer w koronach drzew!

Brama w Gorce
Fot.: bramawgorce.com

W ramach centrum edukacyjnego możesz skorzystać z: najdłuższej ścieżki widokowej w Polsce – mierzącej blisko 1300 metrów długości; dwóch wież widokowych, zlokalizowanych 17 i 35 metrów nad ziemią; podziemnego, 40-metrowego tunelu; zagród ze zwierzętami oraz pawilonu edukacyjnego.

Największa w Polsce ścieżka widokowa

“Brama w Gorce” to dobre miejsce na spacer z dziećmi, nawet tymi najmłodszymi, jeszcze w wózkach. Trasa bowiem wznosi się łagodnie (nachylenie ścieżki nie przekracza sześciu procent) i znajdują się na niej punkty, w których można przerwać wędrówkę i odpocząć. 

Podczas spaceru otoczy cię zachwycająca przyroda Karpackiej Puszczy, a bogactwo naturalnej flory będzie na wyciągnięcie ręki. Na taką wyprawę warto zabrać ze sobą lornetkę, aby móc w pełni obserwować ptaki lub inne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Na terenie Gorców żyją między innymi żbiki, głuszce, a nawet niedźwiedzie.

Ciekawy jest też aspekt edukacyjny tego miejsca. Spacerując po drewnianych, wznoszących się pomostach, co pewien czas trafia się na tablice edukacyjne, na przykład o grupach etnograficznych obszaru. Jeżeli zatem szukasz pomysłu na to jak spędzić czas rodzinnie, na łonie natury i z niezapomnianymi widokami, rozważ to miejsce.

Źródła: bramawgorce.com

Fot.: bramawgorce.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.