Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom

pszczoły

Pszczoły nie mają w ostatnich czasach łatwego życia. Szybko postępująca chemizacja rolnictwa nie sprzyja ich przetrwaniu. Ma to tragiczne w skutkach konsekwencje, które w najczarniejszym scenariuszu mogą przyczynić się do globalnego głodu.

Aby pszczoły nie wymarły, wymagane są działania ochronne, począwszy od projektów lokalnych, po te większe, które polegają na międzypaństwowej współpracy. Według szacunków niemal ¾ żywności na świecie nie mogłoby być wytworzone, gdyby nie pszczoły.

W związku z tym powstają ciekawe inicjatywy, które mają na celu ochronę pszczół. Jedną z nich jest „Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom”.

Do akcji może włączyć się każda chętna gmina, która zadeklaruje stworzenie miejsc, gdzie pszczoły będą mogły znaleźć nie tylko schronienie, ale również potrzebne do przetrwania pożywienie. Mowa tutaj w szczególności o roślinach, z których owady mogłyby czerpać pyłki oraz nektar.

Według projektu „Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom” ważna jest również edukacja lokalnej społeczności poprzez nagłaśnianie problemu oraz organizowanie tematycznych wydarzeń.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Chcesz polecieć na słońce? Nic prostszego!

Następny artykuł

W Brukseli pojawi się 90 autobusów elektrycznych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,