Max Premium Burgers zmniejsza zużycie plastiku w swoich restauracjach

Szwedzka sieć restauracji poinformowała, że wprowadza papierowe słomki we wszystkich swoich restauracjach. W przyszłości również plastikowe mieszadełka mają zostać zastąpione drewnianymi.

MAX to najstarsza szwedzka sieć restauracji serwująca burgery. Obecnie posiada ponad 140 restauracji na terenie Szwecji, Norwegii, Danii i Egiptu. W Polsce do tej pory otwarto cztery. Max Premium Burgers, jako pierwsza tego typu sieć na świecie oznaczyła produkty w menu wartością śladu węglowego. Cel to jak minimalizowanie wpływu na środowisko.

Wprowadzane obecnie przez firmę papierowe słomki są w 100% zdatne do recyclingu. Ponadto, po wyczerpaniu zasobów plastikowych mieszadełek, sukcesywnie będą je zastępować drewniane, również w pełni zdatne do ponownego przetwarzania.

Troska o środowiska od początku istnienia naszej marki była elementem napędzającym nasz biznes. Wierzymy, że ponieważ jesteśmy częścią problemu, jakim jest emisja gazów cieplarnianych, naszym obowiązkiem jest również być częścią rozwiązania. Dlatego wprowadzenie papierowych słomek i drewnianych mieszadełek było naturalnym krokiem. Jest to kolejny element ułatwiający naszym gościom dokonywanie świadomych wyborów na rzecz klimatu” – komentuje Richard Bergfors, CEO MAX Premium Burgers.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Palety z łupin orzecha kokosowego – sposób na ograniczenie wycinki drzew?

Czasopismo „Nature” podaje, że rocznie wycinanych jest około 15,3 miliarda drzew. Drewno jest nadal jednym z podstawowych dla człowieka surowców, dlatego procesu nie da się całkowicie zatrzymać. Warto jednak ograniczyć straty drzewostanu tam, gdzie jest to możliwe. Jedną z takich branż może być produkcja palet. Tradycyjne materiały budowlane holenderski start-up zastąpił łupinami orzechów kokosowych