Megaładowarka polskiej firmy została dostarczona do Hamburga

Stacja ładowania autobusów elektrycznych o mocy 1,2 MW stworzona została przez zielonogórską firmę Ekoenergetyka-Polska. Prace nad uruchomieniem całej infrastruktury postępują. Teren zajezdni w Hamburgu jest stopniowo modernizowany na rzecz elektromobilności.

Polska megaładowarka pojazdów elektrycznych

Stacja składa się z 4 bloków o mocy 300 kW, z których każdy może ładować jednocześnie 4 autobusy. Firma zainstalowała i podłączyła dodatkowo zaprojektowane satelitki, w celu usprawnienia działania i zwiększenia liczby ładowanych autobusów do 16 jednocześnie.

Ekoenergetyka-Polska przewiduje dostarczenie stacji ładowania autobusów o łącznej mocy ponad 7 MW

W zeszłym roku Ekoenergetyka-Polska podpisała 8-letnią umowę z jednym z największych operatorów transportu publicznego w Niemczech – Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein. Kontrakt przewiduje dostarczenie stacji ładowania dla autobusów elektrycznych o łącznej mocy ponad 7 MW. Pierwszym etapem jest dostarczenie stacji ładowania o mocy 1,2 MW. Pod koniec marca tego roku firma poinformowała o finalizacji wewnętrznych testów ładowarki, następnie stacja o masie 30 ton została przetransportowana do Hamburga.

Władze Hamburga planują osiągnąć cel całkowitej elektryfikacji komunikacji miejskiej w mieście do 2030 roku.

Foto: Ekoenergetyka-Polska