Mercedes przedstawia koncept elektrycznego kabrioletu

Podczas targów Car Week w Monterey (Kalifornia), Mercedes zaprezentował nowy koncept elektrycznego kabrioletu należącego do linii projektowej “Vision”.

Samochód otrzymał wydajny napęd elektryczny zbudowany z czterech synchronicznych silników z magnesami trwałymi, umożliwiającymi napędzanie każdego koła oddzielnie, oraz baterię umieszczoną w podłodze.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Według producenta, układ napędowy Mercedes-Maybach Vision 6 Cabriolet ma moc 750 koni mechanicznych i pozwala rozpędzić się do 100 km/h w czasie mniej niż 4 sekund, uzyskując prędkość maksymalną na poziomie 250 km/h (ograniczenie elektroniczne). Płaska bateria umieszczona w podwoziu ma pozwolić na przejechanie ponad 500 km w cyklu NEDC lub 320 km EPA.

Daimler chwali się także rewolucyjną opcją superszybkiego ładowania, które bazuje na standardzie CCS i pozwala ładować samochód z mocą 350 kW.

Oprócz parametrów technicznych, samochód cechuje się unikalnym designem, nawiązującym do samochodów z lat 30 ubiegłego wieku. Jego ponadprzeciętna wielkość pozwoliła nie tylko zmieścić wydajny układ napędowy, ale zostawiła także miejsce na np. dedykowane miejsce zaprojektowane dla walizek, czy… zastawę stołową.

Nie wiadomo, czy samochód trafi do produkcji oraz kiedy miałoby to nastąpić.

Tak wyglądają prototypy:

A tak zaprezentowane w Kalifornii auto:

Źródło i zdjęcia: Electrek