MeyGen wygenerował już 1 GWh prądu elektrycznego

Firma Atlantis Resources poinformowała, że znajdujący się w Szkockim Pentland Firth system do generacji energii z pływów morskich MeyGen Phase 1A przebił barierę 1 GWh energii oddanej do sieci energetycznej. To bardzo dobre osiągnięcie, zważywszy że moc tego systemu to 6 MW.

Jak komentuje to Tim Cornelius, szef firmy: Kolejny kamień milowy został osiągnięty w kierunku rozwijania systemów pozwalających na wykorzystanie potencjału energetycznego pływów wód. To bardzo dobra wiadomość dla nas, pokazująca, że nasz wysiłek i praca się opłaciły.

Jednocześnie szef Atlantis Resources poinformował, że Andrew Dagley zostanie nowym dyrektorem finansowym firmy, zastępując na tym miejscu Simona Counsella, który opuści Atlantis Resources z końcem sierpnia.

Chciałbym podziękować Simonowi za jego wsparcie i ciężką pracę przez ostatnie dwa lata w trudnym czasie przenoszenia działu finansowego firmy z Singapuru do Edynburga, gdzie udało mu się zbudować bardzo kompetentny zespół. Cieszę się także, że Andrew ma okazję dołączyć do zarządu firmy jako nowy dyrektor finansowy – wnosi on do firmy swoje ogromne doświadczenie w zakresie pracy w sektorze OZE. – powiedział Tim Cornelius, szef Atlantis Resources.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Przewodnik po Aukcjach OZE: Pomoc publiczna dla nowych instalacji

Choć wprowadzona nowelizacja Ustawy o Aukcjach OZE ułatwia i rozjaśnia zasady udziału w tym systemie, to trudnością jest rozpoznanie właściwego czasu obowiązywania poszczególnych regulacji. Ponadto, URE zdążył już przedstawić terminy tegorocznych aukcji. Na pytanie “co teraz?”, odpowiedź można znaleźć w najnowszym Przewodniku po aukcjach OZE, w którym zawiera się merytoryczny komentarz do wspomnianej ustawy po nowelizacji.