Energyflow – pompy ciepła w praktyce

O pompach ciepła powiedziano już bardzo dużo. Jednak temat nadal wzbudza żywe zainteresowanie i emocje wśród osób szukających taniego i ekologicznego źródła ciepła, jakim będzie można ogrzać budynek mieszkalny zimą.

Podstawowym powodem ożywionych dyskusji są koszty, jakie ponieść musimy, jeżeli zdecydujemy się na taki właśnie system ogrzewania. Kilkadziesiąt tysięcy złotych to suma, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Jeżeli jednak zauważymy, że dostarczając jedną jednostkę energii elektrycznej, otrzymamy w zamian trzykrotność tej liczby — dyskusja na temat pomp ciepła wkracza na zupełnie nowy tor.

Inną zaletą często pomijaną w dyskusji jest bezobsługowość pompy ciepła oraz względy praktyczne. Brak konieczności składowania paliwa powoduje, że już na etapie projektowania naszego wymarzonego domu zyskujemy spore oszczędności.

Kolejną przeszkodą w ostatecznym wyborze jest brak wiedzy, która może powodować strach przed ostatecznym wyborem konkretnej metody.

W odpowiedzi na wątpliwości, z jakimi dzielą się nasi czytelnicy, postanowiliśmy porozmawiać o pompach ciepła z ekspertem w tej dziedzinie Panem Edmundem Farysiem, który naszemu reporterowi zaprezentował przykładową instalację w domu jednorodzinnym oraz opowiedział o korzyściach wynikających z wybrania właśnie tego modelu ogrzewania budynku mieszkalnego.

    1 komentarz

    1. Smutna reklama. Jak wszyscy “reklamodawcy” są w zmowie. Dwa pytanka – dlaczego tak drogo oraz jakie są koszty faktyczne energii przez cały okres? Opowiadanie, że są ” zerowe praktycznie” to tzw. “pitolenie”. Proszę podać te wartości! Film i osoba są mało wiarygodne.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

NFOŚiGW pomaga poszkodowanym w nawałnicy we wsi Nowa Cerkiew

Następny artykuł

MeyGen wygenerował już 1 GWh prądu elektrycznego

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,
%d bloggers like this: