Miasto Racibórz stara się o dofinansowanie na panele fotowoltaiczne

Miasto Racibórz ubiega się o dotacje na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych w ramach projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Swoje deklaracje inwestycji mieszkańcy mogą składać do 20 lutego. Na ich podstawie miasto oszacuje zapotrzebowanie i przygotuje odpowiedni projekt.

O dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej mogą starać się właściciele domków jednorodzinnych, w których nie jest prowadzona działalność gospodarcza. Otrzymają oni 80% zwrot kosztów kwalifikowanych inwestycji w panele słoneczne o mocy od 2 do 7 kWp oraz przyczynią się do poprawy jakości powietrza. W zamian zyskają spore oszczędności, ponieważ własna energia elektryczna ze słońca znacząco obniża rachunki, nawet do 4 tys. złotych w skali roku.

Nad postawie złożonych deklaracji i ankiet uczestnictwa, Racibórz zamierza wnioskować o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działania 4.1 Odnawialne Źródła Energii objęte Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Dokumenty składać można do 20 lutego bieżącego roku w Biurze Obsługi Interesantów lub w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Racibórz.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Dodatkowo dla zainteresowanych mieszkańców Urząd Miasta organizuje spotkanie informacyjne w dniach 30.01. (wtorek) i 13.02. (wtorek), na którym wyjaśni zasady składania wniosków, przyznawania dotacji i szczegóły odnośnie zwrotu kosztów kwalifikowanych inwestycji w panele słoneczne.