Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Miasto Wodzisław Śląski wpłaci 5 tys. zł na szpital chorób płuc za niewystarczającą walkę ze smogiem

Miasto Wodzisław Śląski wpłaci 5 tys. zł na szpital chorób płuc za niewystarczającą walkę ze smogiem

Mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego pozwał jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej za dym wydobywający się z komina budynku miejskiego zajmowanego przez strażaków. Zgodnie z wyrokiem sądu nakazano, by pozwani “zaniechali naruszeń polegających na emisji dymów z pieca w terminie 4 miesięcy od uprawomocnienia się orzeczenia” – poinformował portal nowiny.pl.

BANER MOBILEB1
Reklama

Miasto Wodzisław Śląski zostało zobowiązane do wpłacenia 5 tys. zł na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Wodzisławiu na Wilchwach oraz poniesieniu kosztów procesu w wysokości 4,2 tys. zł. Prezydent miasta powiedział, że zdaje sobie sprawę z potrzeby termomodernizacji budynków publicznych i nie zamierza odwoływać się od wyroku. W efekcie jeszcze w tym roku przewidziano wymianę kotła – w zajmowanym przez strażaków budynku – na gazowy, pozostałe prace będą kontynuowane w 2020 r.

Proces o smog – #pozywamsmog

W ramach akcji #pozywamsmog osoby prywatne oskarżają administrację publiczną o zaniedbania w kwestii stanu powietrza, między innymi Grażyna Wolszczak-Sikora uznała, że poprzez zaniechania ze strony administracji państwowej zostały naruszone jej dobra osobiste. Aktorka wygrała proces i otrzymała odszkodowanie w wysokości 5 tys. zł.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Rybnicki Alarm Smogowy w 2015 roku jako jeden z pierwszych w Polsce pozwał Skarb Państwa za naruszenie dóbr osobistych spowodowanych smogiem. Od państwa domaga się zadośćuczynienia w wysokości 50 tys. zł.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wspiera obywateli w podejmowanych działaniach. – Wydaje się, że pozwy kierowane do sądów mogą być skuteczną strategią do przekonania władzy do podejmowania aktywnych działań na rzecz polepszenia jakości powietrza – powiedział Łukasz Kosiedowski, z biura RPO w OKO.press

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.