Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Miłe łąki na balkony!

Miłe łąki na balkony!

Krakowski Zarząd Zieleni Miejskiej promuje akcję zazieleniania stolicy Małopolski. We współpracy z Fundacją Kwietną rozdaje nasiona łąk kwietnych. Aż 40 tys. opakowań czeka na odbiór w różnych częściach miasta.  

Reklama

Ochronić owady

Każdy mieszkaniec Krakowa, może cieszyć się piękną mini łąką na swoim parapecie lub balkonie. To nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim idealne środowisko bytowania pożytecznych owadów. Skorzystają z niego pszczoły, które zbierają nektar z kwiatów. Pożywienie i schronienie znajdą tam także dzicy zapylacze, tacy jak trzmiele czy motyle. Obecnie coraz więcej roślin, w tym kwiatów jest opryskiwanych chemikaliami, co powoduje, że gatunki te wymierają.  Warto więc robić wszystko, co pomoże im przetrwać. 

Instrukcja zakładania łączki/YouTube

Dla natury – także tej ludzkiej

Inicjatywa jest niewątpliwie pożyteczna dla fauny i flory. Nie sposób jednak pominąć tego, że zieleń i kwiaty zapewniają doznania estetyczne, a nawet duchowe. Obserwacja przyrody z bliska przynosi ukojenie i zwyczajnie – cieszy oczy. Ten ekwiwalent prawdziwej łąki przyda się więc nie tylko owadom, ale też nam samym. Szczególnie w tym trudnym czasie, kiedy wielu z nas musi przebywać w domu i nie może w pełni cieszyć się naturą. 

Więcej informacji znajdziesz tu.

Źródło: portalkomunalny.pl, tomaszowski.com.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.