Minessota widzi przyszlość w magazynowaniu energii oraz OZE

magazyn energii

Według raportu Uniwersytetu w Minnesocie, połączenie magazynów energii z jej wytwarzaniem ze źródeł odnawialnych jest jedną z najlepszych metod na wypełnienie planu założonego przez władze Minnesoty. Chcą one do 2050 roku zredukować emisję gazów cieplarnianych o 80% względem obecnego poziomu. Jak mówi raport sporządzony przez pracowników uczelni, powyższe rozwiązanie technologiczne  znacznie przybliży Minnesotę do realizacji swoich celów.

Wedle przeprowadzonej analizy, dzięki inwestycjom w magazyny energii znacząco obniżone zostaną koszty, a także odporność sieci elektrycznej. Minnesota jak dotąd była jednym ze stanów, w których węgiel miał silną pozycję. Wedle szacunków, zwiększone wykorzystanie magazynów energii znacząco przyczyniłoby się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Do stworzenia raportu zaproszono do współpracy organizacje non-profit, przedstawicieli firm energetycznych oraz lokalne władze, by zbadać możliwości opracowania nowej strategii energetycznej dla regionu. Wyniki analizy okazały się być bardzo pozytywne możliwe więc, że władze Minnesoty wykorzystają ją podczas planowania kolejnych energetycznych inwestycji dla regionu.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Diesel bardziej ekologiczny od benzyny?

Następny artykuł

Brazylia udostępni 348 tysięcy hektarów lasu deszczowego do wycinki

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,