Miniaturowe panele słoneczne od startupu z Izraela

Startup z Izraela wprowadza właśnie na rynek miniaturowe moduły fotowoltaiczne. Nowy produkt firmy 3GSolar Photovoltaics ma posłużyć do zasilania urządzeń noszonych, takich jak np. inteligentne zegarki.

Panele zostały oparte o barwniki organiczne, dzięki czemu – jak zapewnia Barry Breen, dyrektor generalny 3GSolar – są one w stanie generować prąd także przy słabszych warunkach oświetlenia.

Jak wskazuje Bloomberg, nowe rozwiązanie znaleźć może swoje zastosowanie w urządzeniach noszonych i drobnych urządzeniach domowych, takich jak sensory wilgotności czy temperatury lub termostaty. Jak wskazują analitycy z IHS Markit, tego rodzaju sensorów połączonych w sieć Internetu Rzeczy do 2030 roku może być na całym świecie do 125 miliardów sztuk.

Wiele z tego rodzaju systemów wykorzystuje do zasilania baterie. Mimo że coraz bardziej zoptymalizowane wykorzystanie energii sprawia, że rzadziej się je wymienia, to dopiero przejście na zasilanie tego rodzaju modułami PV pozwoliłoby na prawdziwą i pełną niezależność.

Jak mówi Breen, produkowane przez jego firmę panele PV mogą spowodować nieznaczny wzrost ceny urządzeń, ale gwarantuje, że ogniwa pozostaną sprawne przez okres co najmniej 10-15 lat. Dodatkowo, jak wskazuje Bloomberg, masowa produkcja tych elementów może pozwolić na redukcję ich ceny.

3GSolar pracuje nad swoimi technologiami od 2010 roku i planuje wybudować w 2020 roku fabrykę, która miałaby produkować do 36 milionów ogniw rocznie. Obecnie firma skupia się na rozwoju produktu i produkcji w mniejszej skali w pilotażowej linii produkcyjnej w Izraelu. Firma dotychczasowo pozyskała finansowanie w wysokości 9 milionów dolarów i potrzebuje kolejnych 7,5 miliona, aby sfinalizować projekty.

źródło: wnp.pl

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.