Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Miniaturowe panele słoneczne od startupu z Izraela

Miniaturowe panele słoneczne od startupu z Izraela

Startup z Izraela wprowadza właśnie na rynek miniaturowe moduły fotowoltaiczne. Nowy produkt firmy 3GSolar Photovoltaics ma posłużyć do zasilania urządzeń noszonych, takich jak np. inteligentne zegarki.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Panele zostały oparte o barwniki organiczne, dzięki czemu – jak zapewnia Barry Breen, dyrektor generalny 3GSolar – są one w stanie generować prąd także przy słabszych warunkach oświetlenia.

Jak wskazuje Bloomberg, nowe rozwiązanie znaleźć może swoje zastosowanie w urządzeniach noszonych i drobnych urządzeniach domowych, takich jak sensory wilgotności czy temperatury lub termostaty. Jak wskazują analitycy z IHS Markit, tego rodzaju sensorów połączonych w sieć Internetu Rzeczy do 2030 roku może być na całym świecie do 125 miliardów sztuk.

Wiele z tego rodzaju systemów wykorzystuje do zasilania baterie. Mimo że coraz bardziej zoptymalizowane wykorzystanie energii sprawia, że rzadziej się je wymienia, to dopiero przejście na zasilanie tego rodzaju modułami PV pozwoliłoby na prawdziwą i pełną niezależność.

Jak mówi Breen, produkowane przez jego firmę panele PV mogą spowodować nieznaczny wzrost ceny urządzeń, ale gwarantuje, że ogniwa pozostaną sprawne przez okres co najmniej 10-15 lat. Dodatkowo, jak wskazuje Bloomberg, masowa produkcja tych elementów może pozwolić na redukcję ich ceny.

3GSolar pracuje nad swoimi technologiami od 2010 roku i planuje wybudować w 2020 roku fabrykę, która miałaby produkować do 36 milionów ogniw rocznie. Obecnie firma skupia się na rozwoju produktu i produkcji w mniejszej skali w pilotażowej linii produkcyjnej w Izraelu. Firma dotychczasowo pozyskała finansowanie w wysokości 9 milionów dolarów i potrzebuje kolejnych 7,5 miliona, aby sfinalizować projekty.

źródło: wnp.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.