Minister Dąbrowski: Norwegia może stać się naszym strategicznym partnerem

Delegacja polskiego rządu uczestniczyła w dwustronnych konsultacjach z norweskim Ministerstwem Ropy i Energii. Polacy brali udział także w organizowanej przez Norweski Instytut Spraw Międzynarodowych konferencji dotyczącej polsko-norweskiej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa energetycznego Europy.

Wiceminister energii Tomasz Dąbrowski wystąpił w ramach seminarium organizowanego przez Norweski Instytut Spraw Międzynarodowych z przemówieniem dotyczącym roli gazu w polskiej polityce energetycznej. Jak powiedział w trakcie wystąpienia, nowe źródło dostaw gazu, jakim jest Norweski Szelf Kontynentalny, oraz warunki, na jakich Polska go pozyskuje, zapewnią bezpieczne wykorzystywanie go w krajowej gospodarce. Co ważne, znacznie przyczynia się to do ograniczenia emisji z sektora energetycznego.

Minister zwrócił również uwagę na fakt, że zostały już podjęte ostateczne decyzje w sprawie gazociągu Baltic Pipe. Jego zdaniem, połączenie od 2022 roku z norweskim szelfem umocni partnerstwo polsko-norweskie i przyczyni się do dalszego rozwoju współpracy obu gospodarek. Norwegia może w najbliższych latach stać się strategicznym partnerem Polski.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

#FullBlackFriday – Columbus Energy przedstawia swoje osiągnięcia, nową ofertę i podpisuje kontrakt

Firma Columbus Energy pod koniec listopada podpisała dwuletni kontrakt na wyłączną dystrybucję w Polsce technologii MWT od firmy Sunport Power. Przejęła też prawie 70% udziałów w spółce ze swojej Grupy Kapitałowej. Dzięki temu zdobyła kontrolę nad portfelem 100 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 100 MW.