Mniejsze zatrudnienie w amerykańskim sektorze fotowoltaicznym

Chińczycy będą budować farmy PV wokół Czarnobyla

Jak poinformowała agencja Reutersa, na podstawie raportu opracowanego przez The Solar Foundation, w zeszłym roku w sektorze energetyki fotowoltaicznej w Stanach Zjednoczonych liczba miejsc pracy zmniejszyła się o niemalże dziesięć tysięcy.

Na kurczenie się zatrudnienia wpływ ma szereg czynników. Jest to konsekwencja między innymi dużej redukcji instalacji systemów PV na rynkach dojrzałych, takich jak w stanach Kalifornia i Massachusetts. Sytuację tę wywołały wahania cen paneli fotowoltaicznych, głównie tych importowanych. Przełożyło się to na redukcję instalacji systemów PV na budynkach użyteczności publicznej i w sektorze przemysłowym.

Redukcja ilości instalacji systemów PV w USA w roku 2017 była spodziewana po rekordowym roku 2016. Wcześniej duże zainteresowanie fotowoltaiką spowodowane było preferencyjnymi kredytami federalnymi. Kongres zdecydował o przedłużeniu czasu ich udzielania, ale na razie nie zmienia to sytuacji.

Jak zwracają uwagę autorzy raportu, zatrudnienie w sektorze energetyki słonecznej spadło o niecałe 4%. Liczba miejsc pracy przy fotowoltaice jest mniejsza, niż np. w siłowniach węglowych, atomowych i w energetyce wiatrowej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Perowskity biją rekordy wydajności. Czy będą kolejne?

Następny artykuł

Warszawski miejski carsharing nie będzie elektryczny

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,