Modele Tesli testowane w hotelach Grupy Zdrojowa Hotels

Grupa Zdrojowa Hotels podjęła współpracę z Teslą i gościom swoich hoteli w lipcu bieżącego roku umożliwiła przetestowanie modeli tej marki. Kolejna okazja do przejechania się Teslą pojawi się pod koniec sierpnia.

Z jazd próbnych modelami Tesli mogli skorzystać goście kołobrzeskich hoteli – Marine Hotel, Diune Hotel oraz Sand Hotel. W sumie w ciągu czterech dni pokonali prawie 800 km, co kosztowało niecałe 100 zł. Najnowszy model tej marki na takim dystansie zużywa około 223 kWh energii elektrycznej. Koszt pokonania trasy o takiej długości samochodem spalinowym wyniósłby około 500 zł.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Obecnie wszystkie hotele należące do Zdrojowa Hotels wyposażone są w dwa rodzaje stacji do ładowania samochodów elektrycznych – Universal Connectors (Type 2), która pasuje do większości modeli elektrycznych, oraz Tesla Destination Charger. Lipcowy test Tesli jest więc kontynuacją wspierania i promowania elektromobilności. Jak mówi Renata Sobczyńska, dyrektor ds. komunikacji sieci Zdrojowa Hotels, to część działań programu Zdrojowa Eco Friendly. W ten sposób firma stara się zwrócić uwagę na ochronę środowiska, wdrażać w swoich obiektach rozwiązania podnoszące efektywność energetyczną lub propagować wśród swoich gości zachowania ekologiczne.

„W 2017 roku rozpoczęliśmy montaż w naszych hotelach ładowarek do samochodów elektrycznych, które pozwalają naładować pojazd napędzany prądem w ciągu 3-4 godzin i przejechać nawet 500 km. Tym samym podróż tego typu samochodem do Kołobrzegu np. z Warszawy czy Wrocławia staje się osiągalna, bo po drodze również można uzupełnić energię”, wyjaśnia Sobczyńska.

Kolejna test Tesli, w którym będą mogli brać udział goście świnoujskiego Radisson Blu Resort, odbędzie się 24-27 sierpnia bieżącego roku.