1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Wkrótce rusza program “Moje Ciepło”. Nowe domy mogą starać się o dofinansowanie do pomp ciepła

Wkrótce rusza program “Moje Ciepło”. Nowe domy mogą starać się o dofinansowanie do pomp ciepła

W ramach rządowego programu “Moje Ciepło” będzie można uzyskać dofinansowanie w wysokości 7 lub 21 tys. zł. Zobacz dla kogo, przewidziany jest program i kiedy ruszy pierwszy nabór.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Dofinansowanie “Moje Ciepło” dla nowych domów

„Moje Ciepło” to program skierowany dla wszystkich tych, którzy chcą zamontować w domu wydajnie i dobre dla środowiska źródło ciepła. Dopłatę można uzyskać na zakup i montaż pomp ciepła w nowych budynkach o podwyższonym standardzie energetycznym.

Głównym celem programu „Moje Ciepło” jest wsparcie rozwoju ogrzewnictwa indywidualnego i energetyki prosumenckiej.

Do tej pory można było uzyskać dopłatę do pomp ciepła jedynie w przypadku termomodernizacji, programem “Moje Powietrze” nie były objęte nowe inwestycje.

Kto skorzysta z dofinansowania “Moje Ciepło”?

Z dopłaty do zakupu i montażu pomp ciepła będą mogli skorzystać właściciele lub współwłaściciele nowych budynków mieszkalnych. Pierwsze nabory mają ruszyć w I lub II kwartale tego roku.

Skąd pochodzą pieniądze w programach wspierających?

W budżecie programu “Moje Ciepło” znajduje się 600 mln zł. W ramach łącznie pięciu programów wspierających transformację energetyczną polskich gospodarstw domowych, unijny Fundusz Modernizacyjny przeznaczył do tej pory 8,1 mld zł. NFOŚiGW pełni funkcje krajowego operatora, wdraża FM i składa prośby o wsparcie finansowe do Komitetu Inwestycyjnego Funduszu Modernizacyjnego. Po uzyskaniu zgody Komitetu i banku może ruszać ze startem programów.

Ile wyniesie dofinansowanie?

NFOŚiGW proponuje dotację w wysokości:

  • 7 tys. zł w przypadku pompy ciepła powietrznej,
  • 21 tys. zł w przypadku pompy ciepła gruntowej.

Największym zainteresowaniem wśród przyszłych prosumentów cieszą się powietrzne pompy ciepła. Sprawdź ich działanie:

źródło: gov.pl, strefabiznesu.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.