Kielecki MPEC wybudował instalację fotowoltaiczną o mocy 99,6 kWp

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oficjalnie zainaugurowało funkcjonowanie farmy fotowoltaicznej znajdującej się przy ul. Hauke – Bosaka w Kielcach. Inwestycja powstała na potrzeby ciepłowni miejskiej i produkuje energię dla południowej części miasta. 

Farma fotowoltaiczna składa się z dwóch niezależnych mikroinstalacji o łącznej mocy 99,6 kWp, a każdy zainstalowany moduł ma 360 Wp mocy. Łącznie 332 panele fotowoltaiczne będą mogły wyprodukować około 93,2 MWh energii rocznie. Inwestycja została w całości sfinansowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i kosztowała ponad 341 tys. złotych netto.

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta zaznaczył, że jest to największa farma na terenie miasta, jednak występuje prawdopodobieństwo podjęcia kolejnych inwestycji OZE. – “Jest to dobry kierunek dla dużych miast, bo oprócz wymiernych korzyści ekonomicznych, ma bardzo duże znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego” – dodał prezydent Kielc.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Masowe odławianie ryb w Australii. Wszystko po to, by ochronić gatunki przed wymarciem

Władze stanu Nowa Południowa Walii w Australii zdecydowały się na radykalny i być może bezprecedensowy (przynajmniej na taką skalę) krok w celu ochrony ryb. Przeznaczono 10 mln dolarów na odłowienie zwierząt z dolnej części rzeki Darling i przeniesienie ich do innych miejsc. To jeden ze sposobów złagodzenia skutków suszy, jaka dotknęła region wiele miesięcy temu.