Program Prosument w Łódzkim

Nabór do programu Prosument ruszył w województwie łódzkim

26. stycznia uruchomiony został nabór wniosków w ramach programu Prosument w województwie łódzkim. W ramach programu otrzymać można dopłaty do kredytów bankowych, które finansować mają indywidualne inwestycje w przydomowe mikroinstalacje OZE.

Organizatorem konkursu na dofinansowania w ramach „Programu priorytetowego dla osób fizycznych – dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2017-2018” jest WFOŚiGW w Łodzi. Budżet konkursu wynosi 5 milionów zł, z czego 3 miliony przewidziane są na ten rok, a 2 na rok 2018.

Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne, będące właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości położonych na terenie tego województwa, którzy chcą zaciągnąć kredyt w jednym z banków współpracujących z WFOŚiGW na termomodernizację budynków lub inwestycję w nowe źródła ciepła. Koszty kwalifikowane inwestycji równe są zaciągniętemu kredytowi. Dokładne maksymalne koszty kwalifikowane (za m2, kW oraz łącznie) opisane są w regulaminie dostępnym na stronie WFOŚiGW. Dotacja z funduszu wynieść może do 40% kosztów kwalifikowanych.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.