Najnowsza aktualizacja Tesli. Wrażenia po pierwszych jazdach

Od dawna zapowiadana przez Elona Muska, niecierpliwie wyczekiwana przez wielbicieli motoryzacji. We wtorek najnowsza aktualizacja pojazdu umożliwiająca całkowicie autonomiczną jazdę trafiła do nielicznych wybrańców. Część z nich zdecydowała się podzielić wrażeniami i odczuciami po pierwszych jazdach próbnych kolejnym cudem elektromobilności. 

Sukces – w końcu!

Jak twierdzi Musk, prace nad najnowszą Teslą ciągnęły się miesiącami. W tym czasie udało się całkowicie przepisać kod bazowego pakietu Autopilota i wdrożyć opcję pełnej autonomicznej jazdy. We wtorek 20 października nieliczna garstka doświadczonych i ostrożnych kierowców rozpoczęła testowanie najnowszego modelu Tesli. 

Ostrożnie pomimo entuzjazmu

Zgodnie z przewidywaniami, nowa aktualizacja umożliwia wykonywanie skrętów na ulicach miast i podłączenie do nawigacji w Autopilocie. Mimo iż takie połączenie gwarantuje niemal całkowitą autonomiczność jazdy, kierowcy nieustannie muszą kontrolować samochód. 

Funkcja Full Self-Driving jest we wczesnej fazie testowania i dlatego musi być używana z dodatkową ostrożnością. W każdym momencie coś może pójść nie tak, dlatego zawsze musisz trzymać ręce na kierownicy i zwracać szczególną uwagę na drogę – czytamy w informacji o wersji. 

W tej samej notce Tesla zaprezentowała także funkcje, które posiada najnowsza aktualizacja:

Gdy funkcja Full Self-Driving jest włączona, pojazd będzie zmieniać pas ruchu, wybierać odpowiednią drogę na skrzyżowaniach, reagować na pozostałych uczestników ruchu drogowego oraz inne przeszkody, a także wykonywać skręty w lewo i prawo. Używaj funkcji Full Self-Driving tylko wtedy, gdy jesteś w stanie stale obserwować drogę i bądź przygotowany do natychmiastowej interwencji, szczególnie na zakrętach, skrzyżowaniach i wąskich uliczkach. 

Producent samochodów obecnie wysyła aktualizację ograniczonej liczbie kierowców. Gdy tylko testy okażą się pozytywne i potwierdzą bezpieczeństwo jazdy, opcja FSD zostanie udostępniona kolejnym właścicielom Tesli. 

Pierwsze wrażenia

Niektórzy beta testerzy dzielą się zdjęciami i filmami z przejażdżek autonomiczną Teslą. Wśród nich jest użytkownik Twittera @brandonee916, który otrzymał i aktywował aktualizację.

Możemy zauważyć, że wizualizacja jazdy również została uzupełniona o znacznie więcej informacji. Poniższy film przedstawia przejazd przez rondo.

W następnym filmie możemy zobaczyć, jak pojazd skręca w lewo na skrzyżowaniu. Wcześniej taka funkcja nie była możliwa. 

Mamy nadzieję, że testy zakończą się powodzeniem!