Największa hybryda powstanie w Indiach

Indyjskie Ministerstwo ds. Energii Odnawialnych ogłosiło plan budowy największego na świecie projektu hybrydowego opartego na połączeniu instalacji słonecznej oraz wiatrowej, który będzie się znajdował w okręgu Anantapur w stanie Andhra Pradesh.

Elektrownia będzie miała moc 160 MW, przy czym 120 MW będzie pochodziło z instalacji solarnych, a pozostałe 40 MW z wiatrowych.

Choć hybrydowe połączenie wiatru i słońca nie jest niczym nowym, to bez wątpienia indyjski projekt to największe przedsięwzięcie tego typu na świecie.

Uruchomienie elektrowni zostanie wsparte przez Bank Światowy pożyczką w wysokości 155 milionów dolarów.

Ogromny kompleks słoneczno-wiatrowy obejmuje około 1000 akrów ziemi i zawiera system magazynowania energii pozwalający zapewniać dostęp do czystej mocy przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, niezależnie od warunków wiatrowych.

Okręg Anantapur borykał się do tej pory z częstymi awariami w sieci i dlatego ma nadzieję, że nowy system zapewni stały, niezawodny dostęp do energii dzięki zainstalowanym bateriom.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, nowy projekt będzie służył za wzór dla innych regionów Indii borykających się z podobnymi bolączkami.

Bank Światowy zamierza w przyszłości współpracować z Solar Energy Corporation of India (SECI), agencją energii odnawialnej z Andhra Pradesh, NREDCAP i Andhra Pradesh Transco, aby realizować inne tego typu projektu na obszarze Indii.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Globalne ocieplenie może osłabić prędkość wiatru

Następny artykuł

Tomaszów Mazowiecki z darmową komunikacją miejską

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,