Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Największa na świecie farma wiatrowa warta 4,5 miliarda dolarów

Największa na świecie farma wiatrowa warta 4,5 miliarda dolarów

Firma General Electric we współpracy z deweloperem Invenergy rozpoczęła budowę największej na świecie farmy wiatrowej. Projekt pod nazwą Wind Catcher powstaje w Gymon w stanie Oklahoma w USA. Całkowita moc farmy ma wynieść 2000 MW.

Wartość inwestycji oszacowano na 4,5 miliarda dolarów. Farma budowana jest na zamówienie sieci supermarketów Walmart, która podpisała umowę na kupno energii elektrycznej wyprodukowanej w tej instalacji. To element starań Walmartu o przejście na całkowite zasilanie z OZE.

Reklama

Uruchomienie nowej farmy zaplanowano na koniec 2020 roku. Do budowy projektu mają zostać zatrudnione tysiące osób, a po uruchomieniu systemu na farmie powinno pracować ich niecałe sto.

Polska nie może póki co liczyć na tak ogromne inwestycje, jednakże wiele wskazuje na to, że nowelizacja ustawy odległościowej oraz tegoroczne aukcje OZE będą dla wiatraków łaskawsze niż w ostatnim czasie.

Kondycja sektora wiatrowego na świecie jest minimalnie gorsza niż rok wcześniej. Jak wskazują najnowsze raportu, w zeszłym roku zamówiono o około dwanaście procent mniej turbin wiatrowych niż rok wcześniej. Łączna moc zamówionych urządzeń to 47 GW.

źródło: wnp.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.