Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Największy fotowoltaiczny carport na świecie powstanie przy belgijskim zoo w Brugelette

Największy fotowoltaiczny carport na świecie powstanie przy belgijskim zoo w Brugelette

Parking ogrodu zoologicznego w Belgii będzie pokryty panelami fotowoltaicznymi. Główny wykonawca inwestycji zapewnia, że będzie to największy na świecie fotowoltaiczny carport. Projekt zostanie zrealizowany w belgijskiej miejscowości Brugelette.

B1
Reklama

Łączna moc ogromnej elektrowni fotowoltaicznej będzie wynosić 20 MW i złoży się na nią 62,75 tys. modułów fotowoltaicznych. Instalacja pokryje 80% parkingu mogącego pomieścić około 7 tys. samochodów. Dodatkowo parking zostanie wyposażony w 80 stacji ładowania samochodów elektrycznych. W planach jest rozbudowa infrastruktury ładowania do 800 terminali.

Finalizacja projektu zaplanowana jest na początek przyszłego roku, a prace konstrukcyjne rozpoczęły się w zeszłym miesiącu. Szacuje się, że roczna produkcja energii elektrycznej wyniesie około 20 GWh, a niewykorzystane nadwyżki zostaną odsprzedane do sieci. Inwestycja jest w 30% realizowana przez spółkę celową należącą do Perpetum Energy, która jest głównym wykonawcą i w 70% przez firmę Integrale działającą w sektorze ubezpieczeniowym. Perpetum Energy carport w Brugelette będzie największym tego typu obiektem na świecie.

Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.