Zmiany klimatu zwiększają produkcję wina w Belgii

Rosnąca temperatura na Ziemi wpływa nie tylko na środowisko, ale także biznes prowadzony przez człowieka. Okazuje się, że ze zmian klimatycznych cieszą się Belgowie, zwłaszcza branża winiarska. Od 2006 roku produkcja tego alkoholu wzrosła czterokrotnie. Według danych rządu belgijskiego oddano także o wiele więcej ziemi pod użytek przemysłu winiarskiego. Wzrost temperatury generuje nie tylko obfite owocowanie winorośli winnych, ale wpływa także na szersze spectrum smaków. Zaskakująca tendencja dotyczy kraju, który raczej jest znany z dobrej jakości piw.

Angielski Bestval rezygnuje z jednorazowych plastikowych butelek

Twórcy Bestivalu zdecydowali się podjąć współpracę z firmą CanO Water, która dostarczy wodę w puszkach z najwyższym na rynku wskaźnikiem recyklingu. Poddana recyklingowi puszka może trafić na sklepowe półki już po niespełna sześciu tygodniach. Będą one wyróżniać się nie tylko możliwością utylizacji, ale także specjalnie skonstruowanym zamknięciem, które pozwoli użytkować je w sposób równie komfortowy, jak poprzednio stosowane na angielskim festiwalu butelki.

Belgia odchodzi od atomu

Belgia zamierza podwoić moc z farm wiatrowych do 2020 roku. Obecnie wynosi ona 871MW. Według założeń w 2020 roku będzie to już 2,2GW, a osiem lat później 4GW. By uwolnić się od energii jądrowej, konieczne będzie zamknięcie ośrodków w Doel oraz Tihange, które zapewniają moc 6 MW energii elektrycznej.