Neo VW – kolejny „elektryk” wkrótce dostępny w sprzedaży

Neo VW – kolejny „elektryk” wkrótce dostępny w sprzedaży

Volkswagen ogłosił, że wkrótce wprowadzi na rynek nowy elektryczny pojazd typu hatchback. Określono go jako Neo, I.D. oraz I.D. hatchback. Będzie dostępny w kilku konfiguracjach baterii, przy czym najmniejszy zasięg to 330 km. Co więcej, auto ma kosztować mniej niż 30 tys. dolarów. 

 Neo to długo wyczekiwany model oparty na koncepcji I.D., którą Volkswagen zaprezentował dwa lata temu. Korzysta z nowej platformy MEB (specjalnie przygotowana modułowa płyta może być wykorzystywana do nadwozi różnego typu). W porównaniu z futurystyczną wizją ma dużo realniejszy design a także cenę. Uwagę zwracają zamknięte felgi i nowoczesne tylne światła. Na razie znane są tylko niektóre detale, wciąż więcej jest niewiadomych. 

 Co już wiadomo o Neo? 

Christian Senger, dyrektor linii produktów E-Mobility w VW oznajmił, że pojazd będzie oferowany w trzech konfiguracjach baterii. Pierwsza wersja zapewni zasięg do 550 km (WLTP), pozostałe do 450 km i 330 km. Koncern planuje masową produkcję. Cena sprzedaży ma nie przekroczyć 30 tys. dolarów (to ponad 26 tys. euro – red.). Według Jürgena Stackmanna, szefa działu marketingu i sprzedaży, Neo będzie dostępny w cenie nowoczesnego Golfa. Porównanie jest o tyle trafne, że nawet z wyglądu jest do niego podobny. 

https://vw17-a.akamaihd.net/mm/flvmedia/5171/e/i/s/eissrk6z_a9m418l9_h264_2128K.mp4?cid=5171&aid=3541122&afid=7485276

 Pojazd elektryczny będzie dostępny w sprzedaży pod koniec przyszłego roku. Wkrótce będzie można uiścić wpłaty rezerwacyjne. Obecnie trwa faza testów w Republice Południowej Afryki. W tym tygodniu zaprezentowano „zakamuflowany” czarno-biały model. 

Źródło: electrek.co

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.