Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Newletics – ubrania wykonane z tworzywa PET pojawiły się w ofercie sieci Kaufland

Newletics – ubrania wykonane z tworzywa PET pojawiły się w ofercie sieci Kaufland

Newletics to nowa kolekcja odzieży sportowej sieci Kaufland. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ubrania wykonano m.in. z surowców uzyskanych z poddanych recyklingowi butelek PET. Działanie jest elementem kampanii „Zróbmy to razem”. 

Reklama

Newletics w Kaufland

W skład outdoorowej kolekcji Newletics wchodzą m.in. kurtki, t-shirty, legginsy oraz buty sportowe. Do jej wykonania wykorzystano tworzywo pozyskane dzięki recyklingowi butelek PET oraz odpadów z tworzyw sztucznych. Takie działanie niesie ze sobą wiele korzyści: umożliwia ponowne wykorzystanie surowca nadającego się do przetworzenia, a w szerszym planie ogranicza zapotrzebowanie na ropę naftową oraz zmniejsza ilość emisji dwutlenku węgla podczas kolejnych etapów produkcji. Z materiału pozyskanego z odzyskanego surowca wytwarza się wytrzymałe włókna i docelowo tkaninę do uszycia odzieży. 

kaufland eko ubrania
Kaufland Grüne Sportkollektion

Powyższe działanie można przełożyć na konkretne liczby. 

Ekologiczna odzież w Kauflandzie

Do wykonania sportowych butów z kolekcji Newletics potrzeba 6 plastikowych butelek, legginsy wymagają przetworzenia 20 butelek PET, a do wytworzenia sportowej kurtki niezbędnych jest aż 30 plastikowych butelek o pojemności 1,5 l każda. 

kaufland recykling odziez
Kaufland Grüne Sportkollektion

Odzież sportowa powstała z tworzyw sztucznych pochodzących z recyclingu nie różni się od powstających w tradycyjny sposób tekstyliów. Tkanina ma identyczne właściwości oddychające i świetnie sprawdza się przy różnego typu aktywnościach fizycznych. Dzięki temu możemy jednocześnie zadbać o swoją kondycję fizyczną i przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego – podkreśla Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR sieci Kaufland, przytaczana w oficjalnym komunikacie prasowym marki. 

Kolekcja Newletics jest elementem programu Reset Plastic, będącego częścią szerszej, proekologicznej strategii o nazwie „Zróbmy to razem”. Jej celem jest propagowanie zdrowego trybu życia, odpowiedzialnej konsumpcji oraz promowaniu ekologicznych rozwiązań. Warto podkreślić, że w ramach prowadzonych przez siebie działań sieć Kaufland m.in. ogranicza korzystanie z plastikowych opakowań oraz zachęca do przynoszenia własnych. 

źródło i zdj. – mat prasowe Kaufland

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.