Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nexity zachęca taksówkarzy do korzystania z dopłat do elektryków

PGE uruchamia pilotażowy projekt „e-Mobility” w Łodzi

Nexity zachęca taksówkarzy do korzystania z dopłat do elektryków

Dziś Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpocznie nabór wniosków do trzech nowych programów dotyczących elektromobilności. Spółka NEXITY Global, dostarczająca rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych, dostrzega w tych programach dodatkowy impuls do rozwoju branży. 

BANER MOBILEB1
Reklama

– Bez względu na kontrowersje wokół wysokości dopłat do zakupu samochodów elektrycznych nie ma wątpliwości, że jest to rozwiązanie potrzebne i stanowi początek ogólnoeuropejskiego trendu – uważa Dawid Kmiecik, Prezes NEXITY. – Wymogi Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska sprawiają, że w Europie funkcjonuje już kilkaset stref dla samochodów zeroemisyjnych lub niskoemisyjnych. Przemieszczanie się po nich wymaga specjalnej plakietki, a jej brak skutkuje bardzo wysokimi karami pieniężnymi. W Polsce nie ma jeszcze tak restrykcyjnych ograniczeń ani też opodatkowania od emisji CO2 lub zużycia paliwa przez pojazd, ale trzeba mieć świadomość, że tego typu ekologiczne rozwiązania dotrą do nas w ciągu najbliższych lat. Kwestią czasu jest też wprowadzenie w największych polskich miastach tzw. stref ekologicznych. 

Program „Koliber” – dopłaty do elektrycznych taksówek

Mając to na uwadze, zakup pojazdu elektrycznego powinni rozważyć szczególnie właściciele taksówek. Dla tej grupy użytkowników rządowy program pod nazwą „Koliber” przewiduje dofinansowanie w wysokości 20 proc. wartości samochodu, przy czym maksymalna wartość pojazdu to 150 tys. zł. W ramach programu taksówkarze mogą zakupić lub wziąć w leasing samochód elektryczny, doposażając pojazd w stację ładowania prądu przemiennego o mocy mniejszej lub równej 22 kW.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

– Dzięki dotacjom, właściciele taksówek mają możliwość uzyskania korzystnego współczynnika Całkowitego Kosztu Eksploatacji (ang. CTO), który w sposób przejrzysty prezentuje korzyści wynikające z posiadania pojazdu elektrycznego – wyjaśnia Dawid Kmiecik. – Ponadto mają okazję do przetestowania w warunkach rzeczywistych pojazdów elektrycznych oraz rozwiązań do ich ładowania, m.in. takich jak platforma NEXITY. 

Elektromobilność i rozproszona energetyka – rozwiązania Nexity

Nowoczesna platforma Nexity, łącząca kierowców pojazdów elektrycznych ze stacjami ładowania, która nie tylko umożliwia wygodne płatności, ale też oferuje zarejestrowanym użytkownikom szereg przydatnych narzędzi i funkcjonalności, np. rozliczanie poszczególnych pojazdów w ramach tej samej stacji ładowania. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

– NEXITY oferuje kompletne, uniwersalne i elastyczne rozwiązanie w modelu SaaS do prowadzenia biznesu w elektromobilności każdemu, kto posiada stację do ładowania. Jeśli zatem właściciel taksówki skorzysta z dotacji na zakup stacji ładowania wraz z systemem NEXITY, będzie mógł z jednej strony w sposób przejrzysty rozliczać zużycie energii dla swojego pojazdu, a z drugiej – współdzielić ją z innymi użytkownikami pojazdów elektrycznych (współpracownikami korporacji taksówkarskiej, itp.) i w sposób transparentny rozliczać usługę ładowania dla innych, budując dodatkową, komplementarną dla swojej działalności usługę biznesową. Warto więc podkreślić, że rola taksówkarzy w rozpowszechnianiu ekologicznego trendu w polskich miastach jest istotna, a co za tym idzie – będzie się przyczyniać do transformacji miejskiego transportu (w uzupełnieniu do autobusów elektrycznych) na bardziej przyjazny środowisku – dodaje Dawid Kmiecik.

Źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.