NFOŚiGW uruchomił nabór do nowego konkursu dla funduszy wojewódzkich

NFOŚiGW uruchomił nabór do nowego konkursu dla funduszy wojewódzkich

Jak poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od początku lutego do 29. września 2017 będą zbierane wnioski w ramach konkursu „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez partnerów zewnętrznych. Część 2. REGION” w ramach programu priorytetowego. Budżet programu na bieżący rok to 200 milionów złotych, w tym 116 milionów na wieloletnie wspieranie programu „OZE i efektywność energetyczna”.

Beneficjentami programu mają być wojewódzkie oddziały Funduszu, które będą w ramach indywidualnych konkursów określać końcowych beneficjentów. Dofinansowane mają być w ramach projektu REGION wszystkie typy przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska i gospodarki wodnej. Fundusze wojewódzkie otrzymają dofinansowanie w postaci niskooprocentowanych pożyczek udzielanych na okres do 7 lat z maksymalnie półroczną karencją spłaty.

Nabór beneficjentów rozpoczyna się 1. lutego i trwać ma do wyczerpania środków lub do 29. września br. Jak przekonuje NFOŚiGW, elastyczne warunki udzielania dofinansowania beneficjentom końcowym programu pozwolą na sfinansowanie przedsięwzięć lokalnych, które dotychczasowo nie mogły uzyskać dofinansowań w ramach innych projektów oferowanych już przez Fundusz. Pozwoli to na lepsze wykorzystanie środków europejskich jakimi Fundusz dysponuje.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.