Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nie chcemy skończyć jak dinozaury, mówią obrońcy klimatu

Nie chcemy skończyć jak dinozaury, mówią obrońcy klimatu

Już w najbliższą sobotę, 16 października, o godzinie 13:00 z Placu Zbawiciela w Warszawie wyruszy przejazd rowerowy w obronie klimatu. Wszystko w ramach protestu przeciw bierności władz na postępującą katastrofę klimatyczną.

Reklama

Rowerowy protest

Przejazd organizują aktywistki Extinction Rebellion Youth Warszawa, które zachęcają do wzięcia rowerów, hulajnóg, rolek, wrotek, deskorolek itp. Protestujący będą jechać przez ważne ulice Warszawy, wykrzykując hasła i śpiewając.

Uczestnicy chcą zwrócić uwagę na instytucje odpowiedzialne za bierność wobec zmian klimatu i uświadamiać innych, zanim nie będzie za późno. Dlatego też rowerowy protest zatrzyma się pod  Ministerstwem Aktywów Państwowych, a finalnie dotrze pod Ministerstwo Klimatu i Środowiska

243837479 160858482902652 7350594388905638158 n 1

Takie są fakty

Najnowszy Raport Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) nie pozostawia złudzeń. Jeśli światowi przywódcy nie przyspieszą działań na rzecz walki z kryzysem klimatycznym, możemy w sposób nieodwracalny utracić ekosystemy.

– Znajdujemy się na przełomie nieodwracalnych zmian, czyli szóstego masowego wymierania gatunków oraz katastrofa klimatyczna i ekologiczna – piszą organizatorzy przejazdu rowerowego. 

Nieposłuszni obywatele

Extinction Rebellion to pokojowy ruch społeczny, który powstał w Wielkiej Brytanii w 2018 roku.  Od tego czasu na całym świecie jego członkowie podejmują działania, by walczyć z biernością. Zwykle posługują się swoim najskuteczniejszym narzędziem, czyli obywatelskim nieposłuszeństwem.

Zdarza im się jednak również wyjść na ulicę w sposób zarejestrowany i legalny. I zachęcają, aby każdy, komu temat nie jest obojętny, wziął rower i wyszedł na ulice. Tylko razem można dokonać zmiany. Przyłączysz się?

Szczegóły wydarzenia: klik.

źródło: informacja prasowa, fot. Markus Spiske/Unsplash

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.