Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nie chcemy skończyć jak dinozaury, mówią obrońcy klimatu

Nie chcemy skończyć jak dinozaury, mówią obrońcy klimatu

Już w najbliższą sobotę, 16 października, o godzinie 13:00 z Placu Zbawiciela w Warszawie wyruszy przejazd rowerowy w obronie klimatu. Wszystko w ramach protestu przeciw bierności władz na postępującą katastrofę klimatyczną.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Rowerowy protest

Przejazd organizują aktywistki Extinction Rebellion Youth Warszawa, które zachęcają do wzięcia rowerów, hulajnóg, rolek, wrotek, deskorolek itp. Protestujący będą jechać przez ważne ulice Warszawy, wykrzykując hasła i śpiewając.

Uczestnicy chcą zwrócić uwagę na instytucje odpowiedzialne za bierność wobec zmian klimatu i uświadamiać innych, zanim nie będzie za późno. Dlatego też rowerowy protest zatrzyma się pod  Ministerstwem Aktywów Państwowych, a finalnie dotrze pod Ministerstwo Klimatu i Środowiska

243837479 160858482902652 7350594388905638158 n 1

Takie są fakty

Najnowszy Raport Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) nie pozostawia złudzeń. Jeśli światowi przywódcy nie przyspieszą działań na rzecz walki z kryzysem klimatycznym, możemy w sposób nieodwracalny utracić ekosystemy.

– Znajdujemy się na przełomie nieodwracalnych zmian, czyli szóstego masowego wymierania gatunków oraz katastrofa klimatyczna i ekologiczna – piszą organizatorzy przejazdu rowerowego. 

Nieposłuszni obywatele

Extinction Rebellion to pokojowy ruch społeczny, który powstał w Wielkiej Brytanii w 2018 roku.  Od tego czasu na całym świecie jego członkowie podejmują działania, by walczyć z biernością. Zwykle posługują się swoim najskuteczniejszym narzędziem, czyli obywatelskim nieposłuszeństwem.

Zdarza im się jednak również wyjść na ulicę w sposób zarejestrowany i legalny. I zachęcają, aby każdy, komu temat nie jest obojętny, wziął rower i wyszedł na ulice. Tylko razem można dokonać zmiany. Przyłączysz się?

Szczegóły wydarzenia: klik.

źródło: informacja prasowa, fot. Markus Spiske/Unsplash

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.