Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nie wycinajmy cennych drzew – nowa platforma Envivy i Finite Carbon

las

Nie wycinajmy cennych drzew – nowa platforma Envivy i Finite Carbon

Finite Carbon i Enviva postanowili stworzyć wspólny front dla ochrony leśnych terenów w południowo-wschodniej części USA. Firmy opracowały wielką platformę internetową CORE Carbon, która umożliwi właścicielom ziem łatwiejsze zarządzanie i gospodarowanie swoimi terenami.

Reklama

Partnerzy, wykorzystując platformę internetową CORE Carbon chcą stworzyć nowoczesną koncepcję ekologii.  Naczelną zasadą jest zaprzestanie wycinki drzew i droga do zeroemisyjności. Platforma ma pomóc w ochronie cennej przyrody i w walce z globalnymi zmianami klimatycznymi. Dodatkowo, właściciele ziem będą mogli generować zwiększony, roczny przychód w oparciu o efektywne zarządzanie zasobami lasów.

Platforma dla wyższego celu

CORE Carbon ma wystartować pod koniec tego roku. Dzięki platformie właściciele ziem będą mogli przyjrzeć się całościowo gospodarowaniu swoimi gruntami, uzyskają informacje o aktualnych warunkach klimatycznych i będą mogli zarobić dodatkowe pieniądze w ramach wsparcia natury. Rejestracja na CORE Carbon ma zachęcić właścicieli ziem do wzmożonej ochrony leśnych terenów, między innymi do opieki nad wrażliwymi lasami liściastymi.

Sean Carney, dyrektor generalny Finite Carbon skomentował nadchodzącą premierę platformy:

Dobre decyzje podjęte przez właścicieli ziem, zapewnią im dodatkowy dochód, a także pomogą stworzyć bezpieczne i czystsze otoczenie dla nas wszystkich. Chcemy przekazać za pomocą platformy dodatkowe pieniądze dla właścicieli gruntów, wspierając ich rozsądne i przyszłościowe wybory.

Autorzy CORE Carbon podkreślają, że to wprowadzenie platformy to duża zmiana dla właścicieli leśnych gruntów. Do tej pory nie mieli oni wglądu do monitorowania poziomu CO2, a CORE ma im to umożliwić. Właściciele terenów nie poniosą kosztów za rejestrację na platformie, a ci najbardziej zaangażowani w walkę ze zmianami klimatycznymi będą nagradzani za perspektywiczne myślenie i rozsądne zarządzanie leśnymi zasobami.

Dla dobra przyszłych pokoleń

Początkowo CORE Carbon skoncentruje się na lasach o wysokiej wartości przyrodniczej, czyli na dojrzałych drzewostanach, które wymagają szczególnej ochrony. Intuicyjna platforma ma za zadanie stworzyć dobre warunki do życia dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Z CORE Carbon już niedługo będzie mogło skorzystać 1,5 mln rodzin i właścicieli nieprzemysłowych lasów. Enviva przeznaczyła około 1 miliarda dolarów dla osób, które zechcą uczestniczyć w obronie amerykańskiej przyrody. 

Źródło: finitecarbon.com

forest path 4697056 1280

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.