Niemcy redukują taryfy gwarantowane dla projektów wiatrowych o 2,4%

Niemcy zamierzają od czerwca tego roku zredukować wysokość taryf gwarantowanych dla lądowych projektów wiatrowych o 2,4%, jak podaje regulator niemieckiej sieci energetycznej BNetzA.

Agencja postanowiła obniżyć wysokość taryf na skutek nadmiernej instalacji systemów wiatrowych w Niemczech. W ostatnich 12 miesiącach u naszego zachodniego sąsiada dodano 5,3 GW nowych mocy wiatrowych on-shore – to o ponad 100% więcej niż planowano, ponieważ zakładano jedynie 2,5 GW.

Kolejne projekty wiatrowe finansowane będą w systemie aukcyjnym. W lutym tego roku odbyła się aukcja na 700 MW nowych mocy wiatrowych. Kolejne przewidziane są na maj, sierpień i październik tego roku.

System taryf gwarantowanych obowiązywać ma do końca tego roku dla projektów już zgłoszonych do BNetzA.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!