Niemcy redukują taryfy gwarantowane dla projektów wiatrowych o 2,4%

Niemcy zamierzają od czerwca tego roku zredukować wysokość taryf gwarantowanych dla lądowych projektów wiatrowych o 2,4%, jak podaje regulator niemieckiej sieci energetycznej BNetzA.

Agencja postanowiła obniżyć wysokość taryf na skutek nadmiernej instalacji systemów wiatrowych w Niemczech. W ostatnich 12 miesiącach u naszego zachodniego sąsiada dodano 5,3 GW nowych mocy wiatrowych on-shore – to o ponad 100% więcej niż planowano, ponieważ zakładano jedynie 2,5 GW.

Kolejne projekty wiatrowe finansowane będą w systemie aukcyjnym. W lutym tego roku odbyła się aukcja na 700 MW nowych mocy wiatrowych. Kolejne przewidziane są na maj, sierpień i październik tego roku.

System taryf gwarantowanych obowiązywać ma do końca tego roku dla projektów już zgłoszonych do BNetzA.


Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.