Niemcy redukują taryfy gwarantowane dla projektów wiatrowych o 2,4%

Niemcy zamierzają od czerwca tego roku zredukować wysokość taryf gwarantowanych dla lądowych projektów wiatrowych o 2,4%, jak podaje regulator niemieckiej sieci energetycznej BNetzA.

Agencja postanowiła obniżyć wysokość taryf na skutek nadmiernej instalacji systemów wiatrowych w Niemczech. W ostatnich 12 miesiącach u naszego zachodniego sąsiada dodano 5,3 GW nowych mocy wiatrowych on-shore – to o ponad 100% więcej niż planowano, ponieważ zakładano jedynie 2,5 GW.

Kolejne projekty wiatrowe finansowane będą w systemie aukcyjnym. W lutym tego roku odbyła się aukcja na 700 MW nowych mocy wiatrowych. Kolejne przewidziane są na maj, sierpień i październik tego roku.

System taryf gwarantowanych obowiązywać ma do końca tego roku dla projektów już zgłoszonych do BNetzA.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.