Polski potencjał offshore

Niemcy wyznaczają przyszłość sektora wiatrowego w swoim kraju

Niemiecka Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna (BSH) rozpoczęła kolejną rundę wstępnych badań przybrzeżnych pod kątem budowy farm wiatrowych off-shore na Morzu Północnym. Analizowane są trzy obszary w wyłącznej niemieckiej strefie ekonomicznej tego akwenu. Instalacje powinny być uruchomione w latach 2027-28.

Pierwsza strefa – N-7.2, ma 52 km2 i znajduje się około 82 km na północ od Borkum. Farma wiatrowa mogłaby zostać uruchomiona na tym obszarze w 2027 roku, jak podaje BSH. Dwa pozostałe obszary – N-3.5 oraz N-3.6 – sąsiadują z tym pierwszym i znajdują się 50 km na północ od Borkum. N-3.5 ma około 26 km2, a N-3,6 – 32 km2. Projekty w tych obszarach miałyby być uruchomione do roku 2028.

Jak informuje BSH, w ciągu kilku najbliższych lat przeprowadzona zostanie seria badań tych terenów mająca na celu przeanalizowanie środowiska morskiego, podglebia, siły wiatru, fal oraz innych parametrów oceanograficznych. Wyniki zostaną sprawdzone przez BSH, aby upewnić się, czy tereny te nadają się do budowy morskich farm wiatrowych.

Zainteresowane przedsiębiorstwa mają czas do 4 marca 2019 roku na przekazanie BSH posiadanych informacji na temat zakresu przeprowadzonych wstępnych analiz. BSH 20 marca planuje przedstawić zebrane dotychczas dane i omówić dalszy plan postępowania.

źródło: renews.biz

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Warszawa uzna stan kryzysu klimatycznego? Jest deklaracja

94 światowe metropolie są zrzeszone w sprawie działań, które mają zahamować kryzys klimatyczny. Wśród nich jest m.in. Paryż, Berlin i Kopenhaga. Teraz do listy dołącza Warszawa. Prezydent Rafał Trzaskowski zadeklarował swoje poparcie w kluczowych planach dotyczących ograniczenia z emisji z transportu, w budownictwie, a także tych związanych z kontrolą odpadów. Wśród ważnych punktów sojuszu jest też sprawiedliwa transformacja i walka z biedą.