magazyn energii

W Niemczech powstanie bateryjny magazyn energii

Włoska spółka zależna Enel Green Power Germany (EGP Germany) zbuduje swój pierwszy system magazynowania energii w Cremzow w Niemczech. Inwestycja będzie ukończona już w 2018 roku. Koszt projektu szacowany jest na około 17 milionów euro.   

Budowa wydajnego magazynu energii opartego na akumulatorach litowo-jonowych będzie realizowana we współpracy z Enertrag, producentem energii wiatrowej oraz szwajcarską firmą Leclanché, która specjalizuje się w systemach magazynowa energii. „Projekt w Cremzow jest dla nas kamieniem milowym”, komentuje Antonio Cammisecra, szef Enel Global Renewable Energies i dodaje: „Magazynowanie staje się kluczowym narzędziem zapewniającym stabilność sieci i jest również drogą do powszechnego przyjęcia energii ze źródeł odnawialnych na całym świecie, ułatwiając ich integrację z sieciami energetycznymi”.


System magazynowania energii o mocy 22 MW będzie pierwszym komercyjnym projektem EGP Germany, położnym w Brandenburgii. Uruchomienie pierwszego modułu infrastruktury jest planowane na kwiecień 2018 roku.

Głównym zadaniem magazynu jest dostarczenie mocy równoważącej w czasie rzeczywistym dla zapewnienia stabilności sieci. Baterie będą uwzględnione w okresach, w których produkcja energii elektrycznej przez niemieckie farmy wiatrowe przekroczy zapotrzebowanie. System magazynowy ma wspierać także elektrownię hybrydową Enertrag w Ukkermark w przypadku utraty zdolności zasilania.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.