W Niemczech powstanie bateryjny magazyn energii

magazyn energii

Włoska spółka zależna Enel Green Power Germany (EGP Germany) zbuduje swój pierwszy system magazynowania energii w Cremzow w Niemczech. Inwestycja będzie ukończona już w 2018 roku. Koszt projektu szacowany jest na około 17 milionów euro.   

Budowa wydajnego magazynu energii opartego na akumulatorach litowo-jonowych będzie realizowana we współpracy z Enertrag, producentem energii wiatrowej oraz szwajcarską firmą Leclanché, która specjalizuje się w systemach magazynowa energii. „Projekt w Cremzow jest dla nas kamieniem milowym”, komentuje Antonio Cammisecra, szef Enel Global Renewable Energies i dodaje: „Magazynowanie staje się kluczowym narzędziem zapewniającym stabilność sieci i jest również drogą do powszechnego przyjęcia energii ze źródeł odnawialnych na całym świecie, ułatwiając ich integrację z sieciami energetycznymi”.


System magazynowania energii o mocy 22 MW będzie pierwszym komercyjnym projektem EGP Germany, położnym w Brandenburgii. Uruchomienie pierwszego modułu infrastruktury jest planowane na kwiecień 2018 roku.

Głównym zadaniem magazynu jest dostarczenie mocy równoważącej w czasie rzeczywistym dla zapewnienia stabilności sieci. Baterie będą uwzględnione w okresach, w których produkcja energii elektrycznej przez niemieckie farmy wiatrowe przekroczy zapotrzebowanie. System magazynowy ma wspierać także elektrownię hybrydową Enertrag w Ukkermark w przypadku utraty zdolności zasilania.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Premier Morawiecki chce kłaść duży nacisk na rozwój OZE w Polsce

Następny artykuł

W produkcji biopaliw pomogą… grzyby

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,