magazyn energii

W Niemczech powstanie bateryjny magazyn energii

Włoska spółka zależna Enel Green Power Germany (EGP Germany) zbuduje swój pierwszy system magazynowania energii w Cremzow w Niemczech. Inwestycja będzie ukończona już w 2018 roku. Koszt projektu szacowany jest na około 17 milionów euro.   

Budowa wydajnego magazynu energii opartego na akumulatorach litowo-jonowych będzie realizowana we współpracy z Enertrag, producentem energii wiatrowej oraz szwajcarską firmą Leclanché, która specjalizuje się w systemach magazynowa energii. „Projekt w Cremzow jest dla nas kamieniem milowym”, komentuje Antonio Cammisecra, szef Enel Global Renewable Energies i dodaje: „Magazynowanie staje się kluczowym narzędziem zapewniającym stabilność sieci i jest również drogą do powszechnego przyjęcia energii ze źródeł odnawialnych na całym świecie, ułatwiając ich integrację z sieciami energetycznymi”.


System magazynowania energii o mocy 22 MW będzie pierwszym komercyjnym projektem EGP Germany, położnym w Brandenburgii. Uruchomienie pierwszego modułu infrastruktury jest planowane na kwiecień 2018 roku.

Głównym zadaniem magazynu jest dostarczenie mocy równoważącej w czasie rzeczywistym dla zapewnienia stabilności sieci. Baterie będą uwzględnione w okresach, w których produkcja energii elektrycznej przez niemieckie farmy wiatrowe przekroczy zapotrzebowanie. System magazynowy ma wspierać także elektrownię hybrydową Enertrag w Ukkermark w przypadku utraty zdolności zasilania.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Łódź: nowy program proekologiczny. Na ulicy Piotrkowskiej od 2020 roku staną kosze na segregowane śmieci

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała wdrożenie nowego programu proekologicznego, którego celem jest rezygnacja z plastikowych opakowań. Kosze na odpady zmieszane będą zastąpione koszami na odpady selektywnie zbierane. Nowe zmiany na początek będą obowiązywać na ulicy Piotrkowskiej, później obszar ten zwiększy się o kolejne dzielnice.