Niemieckie landy chcą morskich farm wiatrowych

morska farma wiatrowa

Kilka stowarzyszeń branżowych i polityków reprezentujących północne landy Niemiec wezwało rząd federalny w Berlinie do większego zaangażowania na rzecz rozwoju morskich elektrowni wiatrowych.

Tak zwany Cuxhaven Appeal 2.0 to jedenastopunktowy dokument, w którym zwraca się uwagę na konieczność poprawy warunków ramowych umożliwiających zwiększenie łącznej mocy niemieckich elektrowni morskich do poziomu 30 GW. Wskaźnik ten miałby zostać osiągnięty do 2035 roku.

Sygnatariusze apelu do władz centralnych to politycy pochodzący z Dolnej Saksonii, Szlezwiku-Holsztynu, Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Hamburga i Bremy oraz stowarzyszenia, w tym Offshore Wind Industry Alliance, Offshore Windenergie i WAB oraz Union IG Metallküste.

W apelu ponadto stwierdzono, że opiera się on na podobnym wniosku zaadresowanym do władz federalnych w 2013 roku.

Wszyscy podpisani pod apelem zgadzają się, że dalsza ekspansja morskich elektrowni wiatrowych zapewni bezpieczeństwo energetyczne i miejsca pracy, a także sprzyja rozwojowi gospodarczemu i pomaga Niemcom osiągnąć cele klimatyczne. Aby wszystkie wymienione warunki mogły zostać spełnione, konieczne jest zwiększenie środków, takich jak rozbudowa sieci, optymalizacja i zwiększenie badań.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Słowacki spacer wśród wysokich drzew

Następny artykuł

Lux Veritatis dopięła swego – dofinansowanie dla Geotermii Toruń

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,