Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Niewielki dom wykonany w technice druku 3D i pokryty żywą elewacją

Niewielki dom wykonany w technice druku 3D i pokryty żywą elewacją

Firma Emerging Objects z San Francisco jest pionierem, jeśli chodzi o innowacyjne wykorzystanie druku 3D. Ich nowy projekt wynosi drukowaną architekturę na zupełnie inny poziom.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Domek, nazwany Cabin of Curiosities, to mały budynek wykonany w 100% z niewielkich, wydrukowanych „cegiełek”. Część z nich ukształtowana została tak, by możliwa była w nich hodowla roślin, co zamienia frontową elewację w ogród.

domeko2

Unikalny kształt i charakter fasady wynika z zastosowania w ścianie tzw. technologii „Seed Stitch”. Nazwana od sposobu robienia na drutach, polega na superszybkim druku, co powoduje powstawanie pewnych anomalii. Dzięki temu wydrukowane elementy wyglądają jak ręcznie wykonane.

domeko3

Ściany wykonano z częściowo przeźroczystego materiału – plastiku wytwarzanego ze skrobi kukurydzianej. Wnętrze podświetlone jest diodami LED, co nadaje mu niepowtarzalny wygląd. Pomieszczenie, meble i lampa także zostały wykonane przez Emerging Objects w technice druku 3D.

domeko5

Projekt tego domu od dawna planowali architekci z Emerging Objects. Jak mówią przedstawiciele firmy, ta koncepcja jest kulminacją kilku lat starań o rozwój architektury wykorzystującej druk 3D.

domeko6

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.