Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nissan Leaf ,,zielonym’’ samochodem roku 2018

nissan leaf

Nissan Leaf ,,zielonym’’ samochodem roku 2018

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku przyznano nagrodę dla „Światowego Zielonego Samochodu Roku 2018”.  Zwycięzcą konkursu został Nissan Leaf drugiej generacji, który jest jednym z najpopularniejszych aut na rynku osobowych pojazdów elektrycznych.

Nagrodę dla „Światowego Zielonego Samochodu Roku 2018” ustanowiono w 2016 roku. Nissan Leaf to pierwsze auto z napędem wyłącznie elektrycznym, któremu nadano ten tytuł.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Komentując wyróżnienie Daniele Schillaci, wiceprezes ds. globalnego marketingu i sprzedaży Nissan Motor, powiedział, że: „Jesteśmy bardzo dumni, że od premiery rynkowej Nissana Leaf w 2010 roku wprowadziliśmy na drogi w różnych krajach i regionach ponad 300 000 bezemisyjnych samochodów elektrycznych, przyczyniając się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji na całym świecie. Jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy uznanie u szacownego jury i deklarujemy dalsze rozwijanie wizji Nissan Intelligent Mobility”.

Głównymi kryteriami, jakimi kierowało się jury w ostatecznym werdykcie, było ogólne oddziaływanie samochodu na środowisko naturalne oraz zużycie paliwa i emisja szkodliwych spalin.

Źródło: Nissan, ORPA

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.