Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nowa elektrownia geotermalna w Bawarii

geotermal

Nowa elektrownia geotermalna w Bawarii

W Garching an der Alz w niemieckiej Bawarii właśnie rozpoczęła pracę nowa elektrownia geotermalna. Dostarcza odnawialną energię elektryczną i cieplną. Początkowa faza działania zakładu przebiega pomyślnie. 

Reklama

Geotermia w niemieckim wydaniu

Eksploatacja nowej elektrowni geotermalnej wiąże się z uzyskiwaniem zrównoważonego źródła energii. Firma z branży geotermii Silenos Energy informuje, że zakład w Bawarii posiada szczególny system chłodzenia, co wyróżnia go spośród innych niemieckich elektrociepłowni. Dotychczas inne systemy w Niemczech posiadały skraplacze powietrza.

Oszczędność energii elektrycznej potrzebnej do zasilenia zakładu idzie w parze ze zwiększoną wydajnością produkcji, którą ochładza woda. Tym samym przetwarza się w elektrowni jeszcze większe ilości energii wód geotermalnych w energię elektryczną. 

Wydajność

Maksymalna moc geotermalnej elektrowni wynosi do 4,9 MWe (energia elektryczna) i 6,88 MWth (ciepło). Ponad 36 milionów kWh energii elektrycznej można wprowadzić do sieci publicznej, a kolejne 15 milionów kWh może trafić do sieci ciepłowniczej. Energia wytworzona ze źródeł odnawialnych wpłynie na jakość powietrza i całego środowiska, redukując zużycie wysokoemisyjnych źródeł energii.

Dzięki energii geotermalnej elektrownia Silenos Energy w Garching an der Alz może zaopatrzyć nawet 14 000 gospodarstw domowych w energię elektryczną i oszczędzić do 23 500 ton emisji CO2 rocznie. Wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła z energii geotermalnej stanowi alternatywny sposób wytwarzania energii niezależnie od pory roku i warunków pogodowych.

Ważna jest lokalna społeczność

– Dzięki pomyślnemu uruchomieniu naszego systemu geotermalnego przyczyniamy się do zaopatrywania ludzi w Garching i dzielnicy Altötting w zrównoważone źródło energii. Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w to osiągnięcie. Naszemu generalnemu wykonawcy STRABAG Umwelttechnik GmbH udało się zaplanować i zbudować elektrownię, która przekształca energię geotermalną w energię elektryczną i ciepło w niezwykle oszczędny, wydajny i zrównoważony sposób mówi Christian Steinbauer.

Silenos Energy Garching ad Alz jest spółką joint venture RAG Austria AG i europejskiego STRABAG SE. Firmy podają, że planowanie, wdrażanie i eksploatacja terenów wokół elektrowni są uwzględniane w porozumieniu z lokalną społecznością. Jak mówią tylko dobrze zaplanowane i profesjonalnie zrealizowane projekty przynoszą dla regionu dobre rezultaty.

źródło: thinkgeoenergy.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.