Nowa sala gimnastyczna w Pile z fotowoltaiką

W Szkole Podstawowej nr 7 w Pile powstanie nowa sala gimnastyczna, która wyposażona będzie w rozwiązania pasywne i przyjazne środowisku. Na dachu obiektu zaplanowano montaż kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile jak dotąd korzystali ze starej sali do ćwiczeń, która przestała spełniać oczekiwania dyrekcji. Jak mówi dyrektorka szkoły, Dorota Pietras: [sala] Jest po prostu za mała, przez co wydłużony jest czas pracy. Mamy nadzieję, że w przyszłości lekcje będą się kończyły wcześniej i będą komfortowe warunki nie tylko dla dzieci, ale także dla nauczycieli.” Starego budynku nie można jednak zmodernizować, ponieważ pozostaje pod opieką konserwatora zabytków.

Dlatego powstała koncepcja wybudowania nowej sali sportowej, która będzie spójna z historycznymi budynkami Szkoły Podstawowej nr 7. Nowy obiekt ma zajmować 1600m i być wyposażony w szatnie, trybuny oraz windę dla niepełnosprawnych. Oprócz tego obok będzie znajdować się boisko z 60m bieżnią, skocznią w dal, stołami do gry w tenisa oraz stojakami na rowery.

Elewacja nowej hali będzie wykonana z czerwonej cegły w układzie krzyżowym, co nawiązuje do pozostałych, historycznych budynków szkoły. Na dachu obiektu zamontowane zostaną kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Pozwoli to na pozyskanie energii elektrycznej i wykorzystanie jej do podgrzewania wody oraz bieżącego zapotrzebowania na prąd.

Urząd Miast Piła rozstrzygnął, że wykonawcą projektu będzie firma Studium Sp. z o.o. z Warszawy, a cała inwestycja zostanie zrealizowana do 30 listopada 2018 roku. Koszt całości szacuje się na około 10 milionów złotych.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.