W Warszawie powstanie… ekowieżowiec

Pracownia architektoniczna BXB Bogusław Barnaś przygotowała projekt ekologicznego wieżowca, który będzie pokryty zielenią, przyczyni się do oczyszczania powietrza i powstanie w Warszawie. Budynek zostanie zlokalizowany przy ulicy Solec na Powiślu.

Łączna powierzchnia ekologicznego wieżowca wynosi 5808 metrów kwadratowych. Rozplanowane w nim lokale o różnej wielkości przeznaczone będą do użytku komercyjnego, biurowego oraz mieszkalnego. Pomieszczenia wyciszone zostaną za pomocą przeszkleń.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Na dachu budynku planowana jest instalacja paneli słonecznych, które będą dostarczać „zieloną energię”. Natomiast jego fasada wykończona zostanie naturalnym drewnem, a na zewnętrznych ścianach pojawią wertykalne ogrody oraz balkony. Całość wyposażona będzie w system oszczędzający wodę i oczyszczający powietrze.

Do dyspozycji mieszkańców i użytkowników oddany zostanie również cichy zakątek z zieloną oazą. Na dachu ekologicznego wieżowca pojawi się dwukondygnacyjny ogród, dostępny dla właścicieli najwyżej położonych apartamentów.

Z okien budynku widoczny będzie stadion narodowy, a windy zostały zaplanowane tak, aby można przyglądać się okolicy. Dodatkowo w części apartamentów znajdować się będą tarasy widokowe.